banner153
banner230
banner203

Antalya Basınında Bugün
HÜRRİYET AKDENİZ: Isparta ve Afyon'a talih kuşu

Turizm yatırım teşviklerinden en fazla yararlanan iller listesine Isparta ve Afyonkarahisar da girdi. İstanbul'un ilk sırayı aldığı listede, turizmin gözbebeği Antalya ise ikinci sırada.

SABAH AKDENİZ: Taş ocaklarına Vali el koydu

Antalya'daki kum, taş ve mermer ocaklarına yönelik İl Özel İdaresi bünyesinde kurulan komisyon, yerinde inceleme yapacak. Hazırlanacak rapor, Vali Altıparmak'a sunulacak.

MİLLİYET AKDENİZ: Turizmde tatlı rekabet

4 milyar 950 milyonluk yatırım listesinde Antalya 1 milyar 100 milyon teşvikle ikinci. Afyon 248 milyon teşvikle dördüncü, Isparta 27 milyonluk teşvikle 14. oldu.

CUMHURİYET AKDENİZ: 8 Mart şiddet günü

Dünya Kadınlar Günü Antalya'da şiddet gününe döndü. Bir kadını kocası bıçakladı, bir başka kadın yıllarca dayak yediğini açıkladı.

AKDENİZ BEYAZ: Tecavüze inanan geri zekalıdır

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Odatv muhabiri İklim Ayfer Kaleli'nin taciz iddiasını yargıya taşıyor. Baykal, avukatı Muzaffer Yılmaz aracılığıyla yaptığı açıklamada, Bir tacizin ya da tecavüzün gerçekleşmiş olabileceğine inanmak için bir insanın kötü niyetli ya da geri zekalı olması lazımdır dedi.

AKDENİZ GERÇEK: Felakete davetiye

Ana taşıyıcı kolonlarında meydana gelen çatlamalar nedeniyle atıl vaziyette bekletilen Antalya Atatürk Stadyumu'nun resmi bayram törenlerine açılmasına İnşaat Mühendisleri Odasından sert tepki geldi. İMO Başkanı Cem Oğuz, böyle bir kararın felakete davetiye çıkarmak olduğunu söyledi.

AKDENİZ GÜNCEL: Marka değere sahip olan ürünlerimizi korumak durumundayız

TBMM Başkanı Mehmet Ali ޞahin, marka değere sahip ürünleri sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.

AKDENİZ MANޞET: Pozitif ayrımcılık

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nde kadınlara pozitif ayrımcılık. Kadın memurlar izinli sayılırken, kadın işçiler çalıştırıldı.

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: Güvenlikçiler insan değil mi?

Öz-İş Sen Tüm Özel Hizmet Çalışanları Sendikası Antalya Temsilcisi Bolat Ankaralı, geçtiğimiz günlerde AK Parti ve CHP'nin kapısını güvenlikçilerin sorunlarını paylaşmak üzere çaldıklarını ancak randevu bile alamadıklarını söyledi. Ankaralı, Güvenlikçiler bu ülkenin insanı değil mi? diyerek isyanını dile getirdi.

Antalya: Artık mızrak çuvala sığmıyor

CHP İl Başkanı Özer Ülken, Artık mızrağı çuvala sığdıramıyorlar. Devletin filtrelerden geçirilen resmi istatistikleri bile bu ülkede yaşanan ekonomik ve sosyal tahribatı saklayamıyor dedi.

Antalya KÖRFEZ: Bayram zehir olmasın

23 Nisan kutlamaları yaklaşırken Atatürk Stadı yeniden tartışma konusu oldu. İMO BAşkanı Cem oğuz, çürük olduğu için spor müsabakalarına kapanan Atatürk Stadı'nda bayram etkinliği yapılmasının büyü bir tehlike olduğunu söyledi ve ekledi, Bu riski kim alacak?.

Antalya SON HABER: Kongre merkezine ve stadyuma ihtiyaç var

Antalya'nın vizyon projeleri için kentin tüm dinamiklerinin bir araya gelmesi gerektiğini vurgulayan ATSO BAşkanı Çetin Osman Budak, Antalya'nın acilen kongre merkezine ve stadyuma ihtiyacı var dedi.

EKSPRES: Sorun yönetimde

CHP Genel Başkanı'nın Antalya'da oyların düştüğünü açıklaması üzerine,

Akiller seslerini yükseltti ve sorunun kendisini herkesten üstün gören İl Başkanı Ülken'de olduğunu söyledi.

GAZETE BİR: Hoca'ya proje isyanı

Santral Mahallesi için yapılan proje bölge halkından büyük tepki geldi. Vatandaşlar Akaydın'a seçimden önce verdiği müstakil tapu sözünü hatırlattı.

HİLAL: Ortada proje yok

21 Ocak 2011 tarihinde Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün Büyükşehir Belediyesi'ne 229 parsel ile ilgili verdiği süre dolmuştu. 21 Ocak öncesinde Büyükşehir Meclisi'nden plan tadilatı geçerken, proje sunulmamıştı.

HÜRSES: Bu bir aşure

HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu, Ergenekon soruşturması için, Bu bir aşure. Orada 6-7 tip insan var. Bunların birbiriyle irtibatı olduğunu düşünmüyorum. Esas çetevari bir grup var. Bunları ayır, hemen işlerini yap ve bitir dedi.

İLERİ: ޞiddet tahsil tanımıyor

Profesör eşinden 6 yıl işkence gördüğünü iddia eden Psikolog E.K, İlk şiddeti evliliğimin 3. ayında gördüm. 9 saat sürdü. Eğitimli kadınların yüzde 90'ı benim kadar olmasa da eşinden şiddet görüyor. Kocamdan gördüğüm şiddet nedeniyle mesleki kariyerim bitti, hasta potansiyelim baltalandı dedi.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a