banner153
banner230
banner203

Antalya Basınında Bugün

HÜRRİYET AKDENİZ: ''Yeni hedef 12 milyon''
11'de 11'' parolasıyla 2011 Yılı için 11 Milyon turist hedefleyen Türk turizminin göz bebeği Antalya'ya, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Yılmaz daha büyük bir hedef gösterdi

SABAH AKDENİZ: ''Hayırseverler boş durmuyor''
Antalya Valiliği'nde 2 okul protokolünün daha imza töreni gerçekleştirildi. Hayırsever Emine İlhan Kadar Kız Meslek Lisesi, Göynük Belediyesi ise Fen Lisesi yaptıracak.

MİLLİYET AKDENİZ: ''Artık hak arıyoruz''
Dört ilde geçen yıl insan hakları kurullarına toplam 284 başvuru yapıldı. Başvurularda ise ilk sırayı 'Sağlık ve Hasta hakları' aldı.

CUMHURİYET AKDENİZ: ''Eğitim kenti Göynük''
Emekli öğretmen Necati Topaloğlu'nun belediye başkanlığı yaptığı Göynük, Anadolu Öğretmen Lisesi'nin ardından Fen Lisesi'ne de kavuşuyor. Aşçılık MYO'nun da temeli atılacak.

AKDENİZ BEYAZ: ''Subaşı'ya teklif var''
Antalya siyasetinde adı sık sık konuşulan ve son dönemde Ak Parti'den milletvekili adayı olacağı konuşulan Hasan subaşı, DP'li Asım Enhoş'un ''Subaşı'nın Ak Parti'den teklif beklemesine anlam veremiyorum'' şeklindeki sözlerini yanıtlarken, ''Siz benim teklif almadığımı nereden biliyorsunuz?'' dedi.

AKDENİZ GERÇEK: ''Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu''
Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı bünyesinde, Antalya polisi, 11 il ve 3 ilçede 50 noktaya eş zamanlı Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı akaryakıt kaçakçılığı ve kara para aklama operasyonu düzenledi. ''Hortum'' adı verilen ve liderliğini O.G'nin yaptığı suç örgütüne ilişkin operasyonda gözaltına alınanların sayısı 66'ya ulaştı.

AKDENİZ GÜNCEL: ''Büyükşehir Zabıtası'ndan sahte parfüm operasyonu'
Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, kent merkezinde turistlerin yoğun olarak alışveriş yaptıkları bölgelerde sahte parfüm satan seyyar satıcılara yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 500'e yakın sahte parfümü imha edilmek üzere toplandı.

AKDENİZ MANޞET: ''Rapor gerginliği''
Abdal Musa Türbesi'nin yakınlarında faaliyet gösteren taş ocağının Alevi inançlarına göre kutsal sayılan mekanlara zarar verdiğini savunan bir grup vatandaş İl Genel Meclisi Başkanı Arı'yı ziyaret etti. Tartışmaların yaşandığı ziyarette grup, Arı'dan yeni rapor hazırlatmasını istedi.

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: ''Otobüsler su mu alıyor?''
Antalya'da geçen yıldan bu yana trafikte seyreden kırmızı renkteki BMC araçların yağışlı günlerde su geçirdiği ve özellikle arka koltukların bu yüzden ıslak olmasından dolayı vatandaşların üzerinin ıslandığı iddia edildi.

ANTALYA: ''Golf turizmcisi uçak istiyor''
İngiliz golfçülerin, bu ülkeden Antalya'ya direkt uçak seferleri olmaması nedeniyle başka ülkeleri tercih ettikleri bildirildi.

ANTALYA KÖRFEZ: ''Otel işgallerine yasal kılıf''
Lara Kemerağzı'nda 5 turistik tesisin tespit edilen işgal ve kaçaklarının yıkım kararından sonra valilik bünyesinde bu iş için oluşturulan komisyon 1 yıldır toplanamadı. Turizm Bakanlığı'nın ise işgal ve kaçakları yasal hale getirmek için çalışma yaptığı öğrenildi.

ANTALYA GÜNDEM: 50 kişi gözaltında''
Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ޞube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekiplerince, 11 ilde gerçekleştirilen akaryakıt operasyonunda 50 kişi gözaltına alındı.

ANTALYA SON HABER: ''Mobese kapkaça izin vermiyor''
Antalya Emniyet Müdürü Dr. Ali Yılmaz, 120 değişik noktada 120 hareketli kamera ve 284 sabit kamerayla mobese sisteminin hizmet verdiğini ve kapkaç olaylarının önemli oranda azaldığını ifade etti.

EKSPRES: ''Aday adayı bolluğu''
12 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesi partilerde aday adayı bolluğu yaşanıyor. Ak Parti, CHP ve MHP'de resmi başvurular başlamamasına rağmen 100'e yakın isim öne çıktı.

GAZETE BİR: ''Stadyum ve ralli müjdesi''
Stadyumsuz kalan ve 2010 Dünya Ralli ޞampiyonası'nı İstanbul'a kaptıran Antalya'ya AK Parti Milletvekili Arıcı'dan iki müjde birden geldi.

HİLAL: ''Cezaevine okul açıldı''
Antalya'da 44 bin 183 kişiye okuma yazma öğretileceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Gülay, ''Antalya olarak 2023'ün eğitim vizyonunu geliştireceğiz. ޞimdiden eğitim alt yapılarımızı hazırlıyoruz'' dedi.

HÜRSES: ''Turizmcilere uyarı''
Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, yaklaşan turizm sezonu öncesinde turizmcileri hanutçuluktan tabelalara, kaliteli hizmetten güven tesisine kadar bir çok alanda uyardı.

İLERİ: ''Bakanlık binası gibi okul''
Antalya'ya hayırseverlerden iki okul daha. Döşemealtı'na 12 derslikli Kız Meslek Lisesi, Göynük Beldesine de Fen Lisesi yaptırılacak. Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, ''Hayırseverlere her zaman kapımız açık.''

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a