banner153
banner230
banner203

Antalya Basınında Bugün
HÜRRİYET AKDENİZ: ''Başbakan Garantisi''
Antalya'nın ev sahipliği yapacağı EXPO 2016 için 'yapılması gerekenler' listesi belli oldu. ''Yol haritası''nın da belirlendiği listenin ilk sırasında ''Başbakan imzalı devlet garantisi'' var.

SABAH AKDENİZ: ''Antalya'nın iyi adamları''
Antalya'nın 'İyilik Ödülleri' sahiplerini buldu. Geçen yıl intihar etmek isteyen 2 kadın ile balkondan düşen bir çocuğun hayatını kurtaran 3 kahramana ödülleri Kızılay tarafından verildi. Bu ödüller Türkiye'de ilk.

MİLLİYET AKDENİZ: ''EXPO 2016 Erdoğan'ın garantisini bekliyor''
Haziran 2011 tarihine kadar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan veya yetki verdiği görevli bir bakanın World Expo 2016 için gerekli devlet desteğinin sağlanacağına ilişkin imzalı taahhüdü gerekiyor.

CUMHURİYET AKDENİZ: ''Süt üreticisi çileden çıktı''
Yüzü bir türlü gülmeyen süt üreticisi çiğ süt fiyatlarının düşürülmesi nedeniyle büyük şoka girdi. 2008'deki krizi yeniden yaşamak istemediğini söyleyen üretici, ''Duyun sesimizi'' diyor.

AKDENİZ BEYAZ: ''DP'yi tırtıklıyorlar''
Demokrat Parti Genel İdare Kurulu üyesi, Antbirlik eski Genel Müdürü Asım Enhoş, DP'nin ruhunun yeniden dirilmeye başladığını belirterek, ''CHP, MHP, AKP bizim partimizi tırtıklamaya çalışmaktadır. Partililerimizi merkez sağ parti DP'ye yeniden davet ediyoruz. DP ruhu şahlanacaktır'' dedi.

AKDENİZ GERÇEK: ''Devletin gücü Sera'ya yetmedi''
Lara sahili şeridinde yaşananlar devlet otoritesinin son yıllarda ne derece sarsıldığının en bariz örneğini oluşturuyor. Larabirlik yönetimi, sahilin bir kısmını işgal eden 5 yıldızlı Sera Oteli işgal ettiği bölgeden çıkaramadı. Sera Oteli'nin işgal ettiği plajı boşaltmak için gelen ekipler eli boş döndü.

AKDENİZ GÜNCEL: ''Katı Atık Bertaraf Tesisi Yapımı ihaleye çıkarıldı''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, katı atık değerlendirme ve bertaraf tesislerinin projelendirilmesi yapımı ve işletilmesini yaptırmak üzere ihale açtı.

AKDENİZ MANޞET: ''Eğitimde iyi yoldayız''
Antalya Milli Eğitim İl Müdürü Osman Nuri Gülay, ''Antalya artık 12 yıllık eğitime hazır. Kız öğrencilerimizde ortaöğretim okullaşma oranı 5 yıl önce yüzde 54 iken bugün yüzde 84'e ulaştı'' dedi.

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: ''Hocam güle güle''
İl Divan Kurulu Toplantısı esnasında Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan'ın vefat haberini alan İl Başkanı Galip Akın, yayımladığı taziye mesajında Erbakan'ın öğrencisi olmaktan gurur duyduklarını söyledi.

ANTALYA: ''Türkiye'de 60 bin hasta böbrek hayali kuruyor''
Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Arif Kapuağası, Türkiye'de böbrek bekleyen hasta sayısının 60 bini geçtiğini, karaciğer bekleyen hasta sayısının ise 2 bin 500 civarında olduğunu belirtti.

ANTALYA KÖRFEZ: ''Meralar da açıldı''
Mera Yönetmeliğinde yapılan değişikle, mera alanlarında HES yatırımlarının önü açıldı. Yönetmelikte yapılan değişiklikle tarım ve hayvancılığa vurulan darbenin yanısıra 'yasal' doğal tahribatının da önü açılmış oldu.

ANTALYA GÜNDEM: ''Güçlü iktidar''
Ak Parti Seçim İşleri Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, halk oylamasından sonra vatandaşın, AK Parti'ye yoğun bir desteği olduğunu söyledi.

ANTALYA SON HABER: ''Kadına yönelik şiddete protesto''
Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, kadına yönelik şiddeti protesto etti. Yüzlerini boyayarak şiddete maruz kalmış izlenimi veren eylemci kadınlar, bu koduna acilen yasal düzenleme yapılmasını istedi.

EKSPRES: ''Kadının isyanı''
Aile içi şiddetin arttığı ülkemizde her gün ortalama 4 kadının cinayete kurban gittiğini belirten Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri ayağa kalktı. Kadınlar, ''ޞiddeti ve cinayeti durdurun'' diye haykırdı.

GAZETE BİR: ''Birleşme yasal değil''
''Dolmuşçularla otobüsçülerin el sıkışması'' aslında doğru bir iş... Ama ortada bir sürü yasal engel varken böyle birleşme 'gösteriden' başka bir şey değildir.

HİLAL: ''Fatura sahtekarlığı''
Kasırga Operasyonu iddianamesinde Manavgat dosyasının sayfalarını aralamayı sürdürüyoruz. İhaleler öncesinde neler dönüyor. İhale sonrasında kimler neler alıyor? Gizli hiç bir şey kalmıyor.

HÜRSES: ''Balaban'a yüklendi''
CHP Antalya İl Başkanı Özer Ülken, ''ANTBİRLİK kurulduğu günden bugüne kadar böylesine yağmanın, talanın, adam kayırmacılığının, kanunsuz işlerin ve kötü yönetimin esaretinde kalmamıştır'' dedi.

İLERİ: ''Eğitim vizyonunun geliştireceğiz''
Antalya'da 44 bin 183 kişiye okuma yazma öğretilecek. Antalya Milli Eğitim Müdürü Gülay, ''Antalya'da Halk Eğitim Merkezlerinde 83 bin 682 kursiyer hem öğreniyor hem de meslek sahibi oluyor.''

KONYAALTI: ''Dünyayı buhrandan biz kurtaracağız''
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, dünyayı buhrandan kurtaracak tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a