banner153
banner230
banner203

Antalya Tapu 2B çalışması yapacak
7-8 bin hektar alanda yapılacak
Antalya Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Necmi Akkoca yaptığı açıklamada, Antalya'da 25 bin hektarlık alanda 2B çalışmalarının tamamlandığını, imar planı içerisinde kalan 2B alanlarına henüz gidilmediğini bildirdi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün imar planı içerisinde kalan 2B'lerde çalışma yapılmasına izin verdiğini bildiren Akkoca, ''İmarlı bölgede kesin olmamakla birlikte 7-8 bin hektarlık alanda çalışma yapılabilir'' dedi.

20 bin hektar imar planı içinde
Akkoca, Antalya'da 2B arazilerinin toplam 45 bin hektar diye telaffuz edildiğini, 25 bin hektarının bittiğini, 20 bin hektarlık alanında da imar planı içerisinde olduğunu belirtti. Akkoca, ''Bunun da tamamını alamayacağız. Daha önce 2B içerisinde olup da imar görenler, imar sahası içerisinde kalanlar 2B alanları dışına çıkarıldı. Buralarda herhangi bir çalışma yapmamız mağduriyetlere sebep olacağı için sözkonusu olmaz'' dedi.

Alt komisyon oluşturuldu
Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü, Defterdar, Orman Bölge Müdürü ile vali yardımcısının başkanlığında yapılan toplantıda, imar planı içerisinde kalan 2B alanlarla ilgili alt komisyon oluşturulduğunu da bildiren Akkoca, ''Bu komisyon çalışmalarını tamamlayacak, ne kadarlık alanda ikinci bir 2B çalışması yapılacağı ortaya çıkacak. Çalışmamızı ona göre yönlendireceğiz'' dedi. Akkoca, sahil boyunca 2B arazileriyle ilgili çalışmaların ise bitme aşamasında olduğunu kaydetti.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a