banner244

Antalya'nın en genç hayırseveri

Antalya Valiliğinde düzenlenen okul protokol törenine Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ve hayırsever Harun Aksoy katıldı.
Vali Altıparmak, inşaat mühendisi Aksoy'un, Antalya'nın eğitimine katkı sağlamak üzere okul yaptırmak istediğini belirterek, ''Antalya'da 8 ayda 18'inci okul protokolümüzü imzalıyoruz'' dedi.
Harun Aksoy'un çok genç yaşta hayırsever olduğuna da dikkati çeken Altıparmak, Aksoy'un kendi emeği ve firmasından kazandıklarıyla okul yaptırdığının altını çizdi.
Bunun herkese örnek olmasını isteyen Altıparmak, ''Az veren candan, çok veren maldan. Hayırseverimiz özel bir okul yaptırıyor. Kendisine teşekkür ediyor, hayırlarının devamını diliyoruz. Evlatlarının da kendileri gibi Antalya'ya yararlı olmasını arzu ediyoruz'' diye konuştu.
Altıparmak, Harun Aksoy'un yaptıracağı okulun projesini de kendisinin çizdiğini kaydetti.

-ÖZEL PROJELİ OKUL-
Harun Aksoy da okulun projesini özel olarak hazırladıklarını bildirdi. Teknolojik olması, görselliği ile güzel bir projenin hayata geçirileceğini belirten Aksoy, ''Eğitime faydalı olacağına inanıyoruz. Kepez için, Antalya için hayırlı olsun'' dedi.
Kepez'in yoğun göç alan bir ilçe olduğuna dikkati çeken Aksoy, kendisinin de Kepez'de büyüdüğünü ve hala o bölgede oturduğunu kaydetti.
İç mekan ve görünüm olarak klasik okuldan farklı, modern bir proje hazırladıklarını anlatan Aksoy, ''Modern tarzda bir okul olacak. Otel tipinde, merkezi klima sistemi bulunacak. Bu okulun örnek olmasını diliyorum'' diye konuştu.
Aksoy, okulun bir yıl içinde tamamlanacağını bildirdi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a