banner153
banner230
banner203

Antalya'da okul yaptırma yarışı

Protokol yapıldı
Hayırsever Emine İlhan Kadam tarafından Döşemealtı ilçesi Çığlık mevkisine Döşemealtı Emine İlhan Kadam Kız Meslek Lisesi ve Kemer ilçesine bağlı Göynük Belediye Başkanlığı'nın yaptıracağı Göynük Fen Lisesi'nin protokol töreni Valiliği'nde düzenlendi.

Döşemealtı ilçesine yapılacak 12 derslikli okulla birlikte kız öğrencilerin yüksek öğrenime hazırlanmaları ve meslek sahibi olarak sektörde iş bulmaları yönünden kolaylıklar sağlayabileceği aktarıldı. Okulu yaptırmak için protokol imzalayan hayırsever Emine İlhan Kadam, okul yaptırdığı için çok mutlu olduğunu, imkanı olan herkesin teşvik edilerek okul yaptırmasına ikna edilmesi gerektiğini söyledi.

4 bin 739 derslik yapıldı
Göynük Belediyesi tarafından 7 bin 882 metre kare arsa üzerine yapılması planlanan 16 derslikli Fen Lisesi ile ilgili Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Göynük'ün hem turizm beldesi olduğunu hem de eğitim beldesi olacağını aktardı. Göreve geldiği günden itibaren 20 okul protokolü imzaladığını belirten Vali Ahmet Altıparmak, okul yaptıranlara teşekkür ederek, hayırseverlerin bu hususta özendirilmesi gerektiğini söyledi. Hayırseverler tarafından İstanbul'un ardından en çok okul yaptırılan il olan Antalya'da 2003 yılına kadar 5 bin 702 devlet yatırımı, 2 bin 652 hayırsever yatırımı tarafından olmak üzere toplam 8 bin 354 derslik yapıldı. Turizmin başkenti Antalya'da 2003'“2011 yılları arasında ise 156 okulda bin 986 derslik devlet yatırımı, 186 okulda 2 bin 753 derslik hayırsever yatırımı olmak üzere 4 bin 739 derslik yapıldığı açıklandı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a