banner153
banner230
banner203

Antalya'dan hiç bahsetmedi!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam ki Antalya mitinginde Antalya'dan hiç bahsetmedi! Bunun yerine genel bir konuşma yaptı. CHP'nin kalesindeki mitinge katılım, beklenen düzeyde olmadı. Başbakan'ın mitingine katılımın yarısı kadar bir kalabalık toplandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Antalya teşkilatı tarafından düzenlenen mitinge katılmak üzere dün akşam Antalya'ya geldi. Saat 17.00'de başlaması beklenen miting saat 19.15'te başladı. 2 saat 15 dakikalık gecikme üzerine halk öfkelendi. Mitingi yaklaşık 35-40 bin kişi izledi. CHP'nin kalesi olduğu öne sürülen Antalya'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Mayıs'taki mitingini 100 bine yakın kişi izlemişti. Başbakan'ın mitinginden daha çok kişinin katılacağı öne sürülen Kılıçdaroğlu'nun mitingine katılımın az olması gözlerden kaçmadı. Kılıçdaroğlu mitingde hiç Antalya'dan bahsetmedi. Aksine genel konulardan bahsetti. Başbakan'ı eleştirdi.

Minibüsçülerden kıyak
Miting öncesi birleşme havuz sistemi için CHP'li belediye de protokol imzalayan Minibüsçüler Odası'na ait şehir içi minibüslerin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu afişleri ve CHP bayraklarıyla süslenmesi ve bu minibüslerle halkın miting alanına ücretsiz taşınması dikkat çekti. İstanbul'da katıldığı mitinglerin ardından Antalya'ya gelen Kılçdaroğlu'nu, CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, milletvekilleri ve milletvekili adayları, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve partililer karşıladı. Kılıçdaroğlu'nun havalimanından çıkmasıyla birlikte kısa süreli izdiham yaşandı. Miting de Kılıçdaroğlu Antalyaspor atkısı taktı. Kılıçdaroğlu, Başbakan seçildiği takdirde vaatlerini yerine getiremezse Başbakanlık'ı da ve siyaseti de bırakacağını söyledi.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a