banner153
banner203

Antalyalı liseliler  TBMM'de misafir

AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ve Atay Uslu Finike'den gelen 350 lise son sınıf öğrencisini ve 20 öğretmeni Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) misafir etti. Öğrenciler TBMM'yi gezerek meclis çalışma usulleri hakkında bilgi aldı. 15 Temmuz Hain Darbe girişimi sırasında bombalanan yerleri öğrencilere gösteren Milletvekili Atay Uslu, “Milletimize, demokrasimize ve millet İradesinin kalbi olan Gazi Meclisimize karşı yapılan bu alçakça saldırının unutulmaması için fiziksel tahribatlar onarılmayarak anıt müzeye dönüştürüldü” dedi.

Yarıya inmeyen bayrak

Milletvekili Atay Uslu gençlere düşen görevin çok çalışmak ve ülkeye, millete, insanlığa hayırlı ve güzel işler yapmak olduğunu belirterek, “Hepimize düşen görev bayrağımızı yere indirmemektir, medeniyetimizi yükseltmektir. 10 Kasım nedeni ile diğer tüm bayraklar yarıya indirilmesine rağmen sadece TBMM deki bayrak hala göklerde. Çünkü bu bayrak devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının ve varlığının sembolü. 10 Kasım günü tüm Türkiye'de yarıya inmeyen tek bayrak TBMM önündeki bayraktır” dedi.

Geleceğin vekilleri

Gençler Genel kurul izleyici salonunun localarına da girerek genel kurul çalışma düzeni ve sistemi konusunda bilgilendi. Atay Uslu gençlere artık seçilme yaşının 18’e indiğini vurgulayarak, gençlerimize güvendiklerini ve gençleri bundan sonra ziyaretçi olarak değil milletvekili olarak da mecliste göreceklerini ifade etti. AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu öğrencilere Genel Kurulundan sonra Meclis’in diğer bölümlerini de gezdirdi ve bu geziye destek veren Finike Belediyesine ve Başkan Osman Sarıoğlu'na teşekkür etti.
İHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a