banner244

Arınç'a göre AKP CHP ve MHP'nin oy oranı

32. Gün'de Mehmet Ali Birand'ın sorularını yanıtlayan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Seçim konusunda AK Parti'nin alacağı oyla ilgili bir tahmininiz var mı?'' sorusuna, ''Yüzde 47 çok yüksek bir rakamdı 2007 için. Ben o kadar yüksek bir beklenti içinde değildim. Yani 40-43'ler seviyesinde bekliyordum. Halk bu. Nasıl tepki vereceğini seçimde gösteriyor. ޞimdi bizim için ulaşılması gereken yer yüzde 47'yi korumaktır, hatta mümkünse üzerine çıkmaktır'' yanıtını verdi. Arınç, yüzde 47 ve üzeri bir oy alacaklarını tahmin ettiğini söyledi.

ESPRİ DE YAPTI
Program sunucusu Mehmet Ali Birand'ın ''Yani üstü deyince...'' demesi üzerine Arınç, ''Üstü olunca artık ağanın eli tutulmaz'' diye espri yaptı.

CHP YÜZDE 25'LERDE KALIR
''CHP ne yapar?'' soruna da Arınç, ''CHP bugünkü gidişiyle umutları kısa zamanda tüketir gibi geliyor bana. Yani Sayın Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığa gelmesi ve ilk hareketleri belli bir ilgi alanı haline getirmişti CHP'yi... Yani yüzde 25'lerde kalır diye düşünüyorum'' cevabını verdi.

MHP BIÇAK SIRTINDA
Arınç, MHP'ye, MHP'nin tabanına uzak bir kişi olmadığını belirterek, ''Ama halen baraj sorunu olduğunu çok söylüyorum. Geçebilirler ama kıl payı, kılıcın üstünde'' dedi.

Kaynak:Kanald haber

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a