banner153
banner230
banner203

Atay'dan ağır suçlama
İsmi MHP ile özdeşleşen, ömrünün 41 yılını ülkücü harekete adayan Mehmet Atay, istifasının gerekçesini, 'Tepe yönetimi değişmedikçe MHP'yle hiçbir yere gidilmez. Çünkü ilkesi olmayan bir parti' sözüyle açıkladı.

Masum ülkücüler
Tunca Toskay'ın, teşkilatlara bile sorulmadan 4 dönemdir aday gösterilmesine karşın Antalya'ya tek bir çivi çakmadığını, Kemal Çelik'in son seçimlerde parti rozeti takmadığını, MHP'ye Milli Hareket Partisi dediğini anlatan Yusuf Ziya İrbeç'in ise aday gösterilemeyeceğini anlayınca AK Parti'den istifa ederek MHP'ye geçtiğini savunan Atay, 'Ne teşkilatlara ne Antalya'ya katkıları var. Antalya'daki masum ülkücülerin oyuyla Meclis'e gidiyorlar' diye konuştu.

İlkesi olmayan bir parti
MHP'nin, söylemi olmayan bir parti haline geldiği eleştirisinde bulunan Atay, 'Bu seçimlerde ciddi bir söylemi yok. Bakıyorsun Türkiye'nin her yerine insanlar işsizlikten dem vuruyor, işsizliği nasıl çözeceğine dair bir çözüm yolu önermiyor. Ciddi bir ekonomik programı da yok. Sosyal programı da yok. Artık bizleri oyalama dönemi geçti. Tepe yönetimi değişmedikçe MHP'yle hiçbir yere gidilmez. Çünkü ilkesi olmayan bir parti' diye konuştu.
İlkelerinden uzaklaştırılan MHP'nin, tarih sahnesinden silinen ya da artık taban bulamayan partilerden insanların toplandığı bir parti görünümünde olduğunu dile getiren Atay, 'Benim gibi birçok samimi ülkücü buruk. 'Gidip oyumuzu vereceğiz ama çalışmayacağız' diyen o kadar çok insan var ki. Çalışma olmazsa başarı da gelmez. MHP, bu seçimlerde Antalya'da umduğunu bulamayacaktır' dedi.

Lokomotif gibi görülüyor
Tepki gösterme nedenini, 'Ülkücüler başkalarını Meclis'e taşımak için lokomotif görevi görüyor.' sözleriyle izah eden Atay, MHP'den zorla koparıldığını ifade etti. Atay, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Ankara'dan birileri 'Ben sana adamımı gönderiyorum, şunlara şunlara oyunu vereceksin, ben seçerim sen oyunu kullanırsın'' mantığından uzaklaşması lazım. Kamuoyu yoklaması yapacağım diyor, aldatma. İnternet aracılığıyla elektronik anket yapıyorum diyor, aldatma. Teşkilatlara soran yok. Kanaat önderlerine soran yok. Teşkilatların içinin kan ağladığını ben biliyorum. Yönetimdeki ve yönetim dışındaki bütün samimi arkadaşların yüreği kan ağlıyor. Bu listenin Antalya'daki samimi MHP'lilere, ülkücülere reva görülecek bir liste olmadığını haykırıyorum. Partiye geldiğinde 'ben partiler üstüyüm' deyip, yakasına rozet takmadan bir seçim geçiren Kemal Çelik'e ben oy veremem.' Atay, istifasının, 'iktidar olma' düşüncesinde olmadığına inandığı MHP yönetimine karşı tepki olduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a