banner244
banner203

Ateş püskürttü

Minibüsçüler ve Otobüsçüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Ateş, 'Halkkart'ı işleten firma kaynaklı arıza skandallarında Gönenç'in halkın hakkını savunmak yerine ortağı olduğu A-Kent'i savunması üzücü bir durumdur' dedi

Antalya Minibüsçüler ve Otobüsçüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Ateş, Minibüsçüler Odası yönetimini topa tuttu. Ateş, Büyükşehir ve Konyaaltı Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi Yaşar Tabur'un A-Kent, Halkkart ve minibüsçüler ile ilgili sorduğu sorulara cevap verilmelidir' dedi. Ateş, A-Kent'te üyenin ne kadar parasının biriktiğini, Halkkart'ı işleten A-Kent'e yüzde 10 ortak olmalarına rağmen neden teminatın yarısını minibüsçülerin ödediğini sordu. Ateş, 'Minibüsçüler Odası, kendilerine ait petrol şirketini işleten Minibüsçüler A.ޞ. üzerinden A-Kent firmasına yüzde 10 ortak oldu. 662 minibüsçüden 573 tanesi Minibüsçüler A.ޞ. şirketine ortaktır. Minibüsçüler A.ޞ. şirketine ortak olmayan minibüsçülerin A-Kent ile yapılan ortaklıktaki haklarına ne oldu. ޞu anda dolaylı olarak A-Kente ortak olan sadece 573 minibüsçü bulunmaktadır' dedi.

280 bin liraya ne oldu
Minibüsçüler A.ޞ.'nin bugüne değin aldığı çoğu yönetim kurulu kararını uygulamadığını öne süren Ateş, '3 yıl önceki alınan karın dağıtılması kararına ne oldu. Bu karar niye uygulanmadı. 280 bin liralık kara ne oldu' diye sordu. OPET'in isminin kullanılarak 5 yıl daha bu isim adı altında akaryakıt satılmasını taahhüt eden Minibüsçüler A.ޞ.'nin isim hakkını kullanma karşılığında OPET firmasından 750 bin dolar para aldığını öne süren Ateş, 'Ekim 2010 tarihinde bu paranın firmadan alındığı söyleniyor. O günden bu yana yasal faiziyle bu para ne kadar olmuştur. Bu para neden üyelere dağıtılmamıştır' iddialarında bulundu. Minibüsçüler Odası eski başkanı Ali Tüzün'ün içme suyu ticaretini bıraktıktan sonra ikinci el araba alım satım işine girdiğini dikkat çeken Abdullah Ateş, mevcut başkan Mustafa Gönenç'in Ali Tüzün'e odaya ait ikinci el bir araba sattığını öne sürdü. Ateş, 'Minibüsçüler Odası durak başkanlıklarının kullandığı kontrol araçlarının bazıları satıldı. Bu araçlar 2-3 ay önce kimlere kaç paraya satılmıştır? Yoksa şu anda araba alım satım işini yapan Ali Tüzün'e mi satılmıştır? Yeni satın alınan araçlar kimden kaç paraya satın alınmıştır?' diye sordu.

Ateş sert vurdu
Ateş ayrıca 'Halkkart'ı işleten A-Kent kaynaklı arıza skandallarında Minibüsçüler Oda Başkanı Mustafa Gönenç'in üyesinin ve halkın hakkını savunmak yerine ortağı olduğu A-Kent'i savunması üzücü bir durumdur. Ne o, yoksa minibüsçü esnafını paraya köle mi ettiniz?' diye sordu. 'Halkkart, A-Kent'in arızaları nedeniyle çalışmadığında yolda kalan yolcunun, zarar eden esnafın hesabını kim verecek, yoksa Halkkart'ı işleten A-Kent'e minibüsçüleri yüzde 10 ortak yapan Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Gönenç mi?' dedi. Minibüsçüler A.ޞ.'ye ait petrol istasyonunun ne zaman kara geçeceğini de merak ettiğini söyleyen Ateş, 'Kara geçilemiyorsa ihaleye çıkarılıp kiraya verilsin. Sanayi'deki sineğin bile zor geçtiği yerde bulunan Total akaryakıt istasyonu 20-25 bin liraya kiraya verilebildiğine göre bu petrol de aylık 40 bin liraya kiraya verilsin. Minibüsçüler A.ޞ.'ye ait petrol istasyonunun işletilmesi için ihale yapılmıyorsa biz Antalya Minibüsçüler ve Otobüsçüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak işletmeye talibiz. Petrol istasyonu sahibi olan Minibüsçüler Odası'na ait Minibüsçüler A.ޞ. şirketinin 573 üyesine yıllık bin liralık ücretsiz akaryakıt vermeyi bile taahhüt ediyoruz' dedi.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a