banner244
banner203

‘aTIP Geçme Çevreyi Üzme’

Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Yaprak, Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Ayça Erdem ve Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Atık Yönetim Birim Sorumlusu Çevre Mühendisi Elif İlkem İnci’nin danışmanlığında Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencilerinden oluşan proje grubu, Antalya’nın çöpünü çevre dostu teknolojilerle yöneten tesise tam not verdi.

Öğrencilerden tesise tam not
Antalya’nın çöpünden 60 bin hanenin tükettiği elektriği üreten tesise gerçekleştirilen ziyarette, çevre kirliliğini ve atık oluşumunu engelleyecek önlemler alınmasının yanı sıra, çöpleri kaynağında ayrıştırmanın önemini yerinde değerlendiren proje grubu, her bireyin atık üreticisi olarak yönettiği atığı sürdürülebilir bir atık yönetimi anlayışı ile çevre sağlığını gözeterek, çevresel riskleri azaltacak şekilde geri dönüşüme göndermesi gerektiğini ifade etti.

Yaşanılabilir bir dünya için
Çevreye atıp geçilen atıklarla doğayı kirletmemek ve daha yaşanılabilir bir dünya için geleceğe yatırım yapmak gerektiğini vurgulayan proje grubu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi’ni de desteklediklerini belirtti. Tıp Fakültesi’nde Sıfır Atık çalışmalarına başlayan öğrenciler, “Bu projeyle hem çevre temizliğine hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmak istiyoruz” ifadelerini kullandılar.
İHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a