banner153
banner230
banner203

AVM servisleri esnafı isyan ettirdi

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, AVM'lere ait servis araçlarının mağazaya dönüş sırasında yoldan, otobüs duraklarından yolcu alarak, ulaşım esnafına darbe vurduğunu söyledi.

Duraklardan yolcu alıyorlar
ޞehir içi taşımacılığın tramvay, ticari taksiler, midibüs ve otobüsler tarafından yapıldığını belirten Sevimçok, 'AVM'lere ait bir çok servis aracı, sürekli şehir merkezinde ve bunların güzergahları, yolcu alacakları yerler belli değil. Yaptığımız araştırmada, bu araçların özellikle dönüş esnasında, gerek otobüs duraklarından, gerekse yoldan yolcu aldıklarını tespit ettik' dedi.

Meclis karar alsın
AVM servislerinin mağazadan müşterilerini götürebileceklerini, ancak dönüşte boş olarak gelmeleri gerektiğini ifade eden AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, bu konuda Büyükşehir Belediye Meclisi'nin bir kadar alması ve yaptırım uygulaması gerektiğini söyledi. Benzer bir kararın Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alındığını hatırlatan Başkan Sevimçok, kararın bir benzerinin de şehrimizde alınmasının ulaşım sektöründeki esnafı rahatlatacağını vurguladı.

Güzergahları belli olmalı
AVM servislerinin güzergahının da UKOME tarafından belirlenmesi gerektiğini ifade eden Sevimçok, 'Bu servislerin gidip gelecekleri güzergahın belli olması gerekir. Ayrıca hangi AVM'nin kaç adet servisinin olduğunun tespit edilmesi ve bunların izne bağlanmasına ihtiyaç var. Bu araçların AVM'ye getirmek için de olsa, yoldan veya duraklardan yolcu almaması konusunda denetimler yapılması ve caydırıcı cezaların uygulanmasını istiyoruz ' şeklinde konuştu.

Kasım ÇİÇEK

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a