banner153
banner230
banner203

AVM'lerin mimarı CHP ve MHP'dir

Gereğini yerine getirdik
Türel, Antalya kent içindeki büyük Alış-Veriş Merkezleri'nin gerçek mimarının kendileri olmadığını belirterek, 'Biz Ak Partili Büyükşehir Belediyesi olarak sadece ve sadece CHP'li ve MHP'li belediyelerin ilk kez attıkları adımların kanuni mecburiyetler karşısında gereğini yerine getirdik' dedi.

Esnafa verilen krediler
Türel, dün Antalya Esnaf Sanatlar Kooperatifi'nin olağan Mali Kongresi'ne katıldı. Kongrede söz alan MHP'nin Antalya Milletvekili adayı Kemal Çelik, kendisine konuşması için söz verildiğinde kürsüden Antalya'daki AVM'lerin kent esnafına zarar verdiğini söyledi. Daha sonra söz alan AK Parti Milletvekili adayı ve eski Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, önce AK Parti hükümeti döneminde esnafa sağlanan kredi ve iş imkanlarını anlattı. AK Parti iktidarından önce esnafın 5 bin lira kredi alabildiğini ve bugün bu rakamın 100 bin lira olduğunu ifade eden Türel, esnafa verilen kredilerden alınan faiz oranının da yüzde 52'den yüze 6'lere indiğini kaydetti.Biz start vermedik
MHP Milletvekili adayı Kemal Çelik'in AVM'lerle ilgili iddiasına da cevap veren Menderes Türel ޞunları söyledi: 'AK Partili Büyükşehir Belediyesi döneminde kent merkezindeki büyük alış- veriş merkezlerinin hiç birisine bizim tarafımızdan start verilmedi. Bir alış veriş merkezimiz (REAL) Kültür Merkezi yapımı karşılığında CHP'li Büyükşehir belediyesi tarafından bizden önce ihale edildi. Muratpaşa Belediyesi yanında yapılan ve bu günlerde hizmete açılacak olan bir diğer alış veriş merkezi (Terra Cıty) Muratpaşa Belediyesi'nin hizmet binası karşılığında, önce DYP'li, daha sonra da CHP'li belediye tarafından ön protokol tadil edilerek hayata geçirildi.' Türel'in bu konuşması sırasında, MHP'li vekil adayı Kemal Çelik'in Kepez Bölgesindeki (Özdilek) Alış- veriş merkezini hatırlatması üzerine Türel, Bu alış veriş merkezinin bulunduğu alanın, önce MHP'li Belediye Başkanı Mehmet Atay tarafından ticari alana çevrilmesi için vakıflarla ön protokol yapıldığını söyledi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a