banner244

AVM'lerle ilgili kanunu çıkartılmalı

Hükümete rapor sunduk
Ziyarette Sevimçok'tan Antalya'daki esnaf ve sanatkarın durumu hakkında bilgi alan Başkan Vardan, büyük alışveriş merkezleriyle ilgili kanun çıkartılması gerektiğini savundu. AVM'lerle ilgili hazırladıkları raporu hükümete sunduklarını ifade eden Vardan, ''Rapor'da AVM'lerin şehir merkezine uzar yerlere yapılması, açılış ve kapanış saatlerine sınırlama getirilmesi, haftada bir gün kapalı olması, çalışanlarının hakları, ürün alımı ve ödemeleri gibi sorunları ele aldık'' dedi.

Esnaf şikayetçi
Antalya'da 73 bin esnafın bulunduğunu belirten AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, ''Antalya'daki esnafın sorunlarına cevap vermek için çaba gösteriyoruz. Antalyalı esnaflar şu an mahalle aralarına kadar giren Alışveriş merkezlerinden şikayetçi. AVM'lerin çalışma saatlerine düzenleme getirilmeli ve şehir merkezine uzak bölgelere açılmalı'' diye konuştu.
MÜSİAD Genel Başkanı Vardan, ziyaretin ardından Sevimçok'a ''Yükselen değer Türkiye'' isimli, araştırma raporunu hediye etti. Sevimçok'ta Vardan'a ziyaretin anısı olarak plaket hediye etti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a