banner153
banner230
banner203

Aynı nakarat

200 milyon TL borç ödedik
Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, Ali Çandır'ın destekçisi olduklarını ifade ederek, ''Vakıf Zeytinliği'ni ATB'nin alanı kiraladığını duyunca içim rahatladı. Artık oranın ranta kurban gitmeyeceğini biliyorum. Orada doğal dokusu korunacak bir proje var'' diye konuştu. Akaydın, 2 yıl önce büyükşehir belediyesini ağır bir borç yüküyle devraldıklarını, ancak hiçbir zaman borç edebiyatı yapmadıklarını söyleyerek, 2 yılda büyükşehir belediyesini mali disiplini olan bir belediye haline getirdiklerini ve 200 milyon TL borç ödediklerini bildirdi. Antalya'nın en büyük iki sorununun imar ve ulaşım olduğunu ifade eden Akaydın, imar sorununu yıllar içerisinde düzelteceklerini belirtti. Akaydın, trafiği düzeltmek için de ciddi düzenlemeler yaptıklarını, ''Halk Kart'', ulaşıma yeni belediye araçlarının sokulması ve akıllı kavşak sistemine geçilmesiyle trafiğin rahatladığını söyledi. Akaydın, 24 ayda Antalya'da 24 proje başlatıldığını veya bitirildiğini kaydederek, ''Aslında daha çok proje yürütüyoruz ama 24 projenin minimum maliyeti 1 milyon TL ve üzeri'' dedi.

Hükümet stat yapsın
Mustafa Akaydın, Kepezaltı Santral Mahallesi'nde, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Karayalçın'ın Ankara Dikmen Vadisi'nde uyguladığı kentsel dönüşüm projesi benzeri bir proje yürüttüklerini belirterek, ''Halk onaylarsa Antalya'da 1 milyar TL'lik bir yatırım oraya gelecek. Bölgede ofis açtım birkaç ay sonra bölgesel referanduma gideceğiz. Her zevke uygun evler yapılacak, villa tipi evler bile yapılabilecek. Ama maalesef vatandaş bu konuda kışkırtılıyor'' diye konuştu.

Mahkemeden döner
Kırcami'ndeki imar sorununun çözülemeyeceğini bildiren Akaydın, bölge halkının beklentisinin yüksek katlı binalar olduğunu, ancak tarım alanı olan bölgede halkın imar beklentisinin mahkemeden döneceğini söyledi. Akaydın, toptancı hali için de, fitness merkezini de içeren bir proje hazırladıklarını kaydederek, ancak toptancı hali için düşünülen bölgenin kendilerine verilmesinin defterdarlıkça engellendiğini iddia etti. Akaydın, stat projesinin engellendiğini savunarak, ''Antalya'nın birçok yerinde merkezi hükümet müdahalesi var. Heyecanla bekliyorum, merkezi hükümet stat yapsın, ben de bu parayla başka işlerimi yapayım'' dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a