banner153
banner192
banner203

Bahar, ATSO başkan adayı

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı (AOSB) Ali Bahar, 7 Ekim'de yapılacak Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkanlık seçimlerine aday olduğunu açıkladı. Seçimleri kazanması durumunda; tarafsız, siyasi partilere eşit mesafeli bir oda yönetimi vaat etti.  Adaylık kararı ile ilgili ortaya atılan iddiaların gerçek olmadığını, hiç kimsenin ya da bir grubun adayı olmadığını vurguladı. Bahar, “Bir Antalyalı olarak doğup büyüdüğüm eş ve baba olduğum kente sorumluluklarımı yerine getirmek için ekibimle birlikte Antalya'ya fayda sağlayacağına inanarak yola çıktım. Öncelikle bilinmesi gereken şudur ki, ben şehrin adayıyım.  Antalya'nın adayıyım.  Antalya esnafının, çiftçisinin, turizmcisinin, sanayicisinin,  Antalya için dertlenenlerin, Antalya için sözü olanların, Antalya'mızın daha iyi koşullara sahip, daha yaşanır, daha zengin, daha güçlü olabileceğine inanan herkesin, genç ve vizyoner Antalya'nın adayıyım" şeklinde konuştu. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın katma değeri yüksek projelerle anılmasını, kentin geleceğinde önemli bir aktör olma özelliğini bilimin ışığında geliştirmesini arzuladıklarını dile getiren Başkan adayı Ali Bahar;  başkan seçilmesi durumunda 4 yıllık planların oluşturulup uygulamaya konulacağı sözünü verdi.

Yönetişimsel ayrılıklar

Mevcut Başkan Davut Çetin'le aynı ekipte yer almalarına rağmen Davut Çetin'le yönetişimsel ve proje bazlı bazı ayrılıklar nedeniyle aday olduğunu aktaran Bahar, başka hiçbir sorun olmadığını dile getirdi. Ali Bahar, yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptığı ATSO yönetiminde adaylık kararını, ATSO Başkanı ve yeni dönem için adaylığını açıklayan Davut Çetin ile de paylaştığını sözlerine ekledi. ATSO seçimleriyle ilgili adayların arkasındaki siyasi güçlerin verdiği belirtilen desteklerle ilgili de konuşan Bahar, ATSO'nun siyaset üstü bir kurum olduğunu, adaylığının da hiçbir siyasiyle ilgili olmadığını, şehrin adayı olarak bu göreve talip olduğunun altını çizdi. Bahar, “Kazandığımız takdirde siyasetten uzak duracağız. Koltuktan güç almaya değil, koltuğa güç vermeye geliyoruz” dedi.

Üreten ATSO hedefi

‘Antalya tarihi, doğası ve bizlere sunduğu sayısız avantajıyla yüce Atatürk’ün de dediği gibi şüphesiz ki dünyanın en güzel yeridir’ diyen Bahar, “Bu bereketli toprakların bizlere sunduğu nimetleri kullanarak ve hatta bazen bu güzelliğin doğallığını bozarak, yok ederek bugünlere geldik. Biz Antalya'yı sadece bir şehirden ibaret görmüyoruz. Antalya bizim nazarımızda bir ülkedir. Tükettiğinden fazlasını üreten, ülkesine ve insanlığa yeni sayfalar açan, kafalardaki duvarların yıkılmasıyla şehre, şehirden öte ülke imajına kazandıracak projeler üreten, bilimle, birlik ve beraberlikle katma değer yaratan bir ATSO hedefliyoruz” dedi.  

Barışık gücün lokomotifi

Bahar, Türkiye'nin dördüncü büyük odası olan ATSO'nun, barışık gücün lokomotifi olduğunu hatırlatarak, “135 yıllık köklü tarihi olan odanın her kademesinde görev aldım.  Antalya'nın tekâmülüne bilimle katkı sağlamamız gerektiğini düşünüyoruz.  Biz Antalya'yı sadece şehirden ibaret görmüyoruz. Antalya bizim nazarımızda bir ülkedir. Tükettiğinden daha fazlasını üreten, ülkesine ve insanlığa yeni sayfalar açan, kafalardaki duvarların yıkılmasıyla şehre, şehirden öte ülke imajı kazandıracak projeler üreten, bilimle ve beraberlikle birlik beraberlikle katma değer yaratan bir Antalya Ticaret ve Sanayi Odası hedefliyoruz.  Biz 135 yıllık köklü tarihi olan, bu süreçte görev almış birbirinden değerli başkanların, yönetim kurullarının, meclis üyelerinin emek verdiği, her üyenin alın teriyle imar edilmiş Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın, bu koca çınarın birer üyesiyiz. 303 kişiden oluşan 49 komiteyle, 127 meclis üyesiyle, 40 bin üzerinde mevcudu olan, kadın ve genç girişimcileriyle şehir için çalışan dev bir aileyiz. Türkiye'nin 4'üncü büyük sanayi odasıyız.  Bu tarih, bu büyüklük, bizim sorumluluğumuzun ne denli ağır olduğunun göstergesidir” diye konuştu. 

Esra ALTUNKES


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20