banner153
banner230
banner203

BAKA'da eğitim başlıyor
26 Mart'ta başlıyor
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile Burdur ve Isparta'da 26 Mart'ta başlayacak ve toplam 60 saat sürecek ücretsiz eğitimin, 8 Nisan'da tamamlanması planlanıyor. BAKA ile KOSGEB arasında imzalanan 'Girişimcilik Destek Programı' protokolü kapsamında Burdur ve Isparta'da 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programları' gerçekleştirilecek. Söz konusu eğitimle girişimciliğin desteklenmesi, başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, istihdamın artırılması yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi amaçlanıyor.

Eğitim sonrası kredi
BAKA tarafından yapılan açıklamaya göre, Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programları'na 18 Mart saat 18.00'e kadar başvurulabilecek. 18'“40 yaş arasında halihazırda bir işi olan ve olmayanlar ile yeni iş kurmak ve işini büyütmek isteyenler eğitime müracaat edebiliyor.
Başvurular, Isparta Merkez ve Burdur ofislerine bir fotoğrafla şahsen yapılacak. Eğitimi tamamlayan ve iş planıyla KOSGEB'e başvuran girişimciler, 27 bin lirası hibe, 70 bini '0' faizli 2 yılı ödemesiz 4 yıl vadeli kredi desteği olmak üzere toplam 97 bin TL'lik destekten yararlanacak.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a