banner153
banner230
banner203

Başbakana kontör teşekkürü

Libya'daki kaostan kurtularak evine dönen Alanyalı Hasan Ali Ateş (48), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerine aileleriyle görüşmeleri için kontör gönderdiğini belirterek teşekkür etti.

Erdoğan göndermiş
Libya'daki olaylarda çektiği sıkıntıları anlatan Ateş, evine geldiğine halen inanamadığını söyledi. 1,5 ay önce borçlarını kapatmak için inşaat sektöründe çalışmak üzere Libya'ya işçi olarak gittiğini belirten Ateş, olaylar çıktığında telefonunda üç kontör kaldığını, gelen yüz kontöre çok sevindiğini söyledi. Daha sonra çevredeki tanıdık arkadaşlarına sorduğunda bütün Türk vatandaşlarına Başbakan Erdoğan tarafından kişi başına yüzer kontör gönderildiğini o zaman öğrendiğini belirten Ateş, bunu konsolosluk tarafından da teyit ettirdiğini söyledi. 15-20 kontör kullandıktan sonra hatlar kesildiği için kullanamadıklarını belirten Ateş, Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah'a Gül'e teşekkür etti.

Maaşımı aldılar
Libya'nın Lenut şehrinde ikamet ettiğini belirten Ateş, ilk maaşı olan bin 500 doların göstericiler tarafından ellerinden alındığını söyledi. Trablus Havaalanı'na gelirken yolda gözlüğünü alıp kırdıklarını belirten Ateş, tansiyon ilaçlarının bir kısmını elinden aldıklarını söyledi. Trablus Havaalanında 3 gün boyunca aç ve susuz beklediklerini belirten Ateş, tok kullandığı tansiyon ilaçlarını da üç gün boyunca aç karınla kullandığını söyledi. İlaçlarının su olmadığı için kuruyan boğazında kaldığını ifade eden Ateş, yağan yağmurla birlikte soğuk havada donma tehlikesi geçirdiğini kaydetti.

Kılıçdaroğlu zor durumda bıraktı
Libya'da Türkler'in tercih edilen insanlar olduğunu belirten Ateş, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Kaddafi hakkındaki açıklamalarından sonra Türk vatandaşlarının çok büyük sıkıntılar yaşadığını söyledi. Babasının sağ dönmesini Başbakan Erdoğan'ın büyük destekleriyle gerçekleştiğini belirten Oğul Ateş, bir hafta boyunca sıkıntı çektiklerini söyledi. Babasının gelmesiyle çok mutlu olduklarını ifade eden Ateş, babasına sarılarak hasret giderdi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a