banner153
banner230
banner203

Başbakan'dan yardım istedi

Putin hiç geri çevirmedi
Medical Park Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Gazprom'un sponsorluğu için Başbakan Erdoğan'dan yardım bekliyor. Akıncıoğlu, 'Sayın Erdoğan'dan, yapmayı planladığımız sponsorluk anlaşması için bize referans olmasını arzu ediyoruz' dedi.

3 takıma sponsorlar
Başkan Akıncıoğlu, "Bilinen dünya gaz rezervlerinin yüzde 17'sinin sahibi olan Gazprom, dünyadaki doğal gaz satışının yüzde 25'ini de yapıyor. Türkiye, Gazprom'dan yaklaşık 27 milyar metreküp gaz ithalatı yapıyor. Bu rakam ile Türkiye, Almanya'dan sonra Gazprom'un ikinci en büyük müşterisi konumunda" diye konuştu. Akıncıoğlu, Gazprom'un Avrupa pazarında daha etkin yer bulabilmek için futbol takımlarına sponsor olduğunu vurgulayarak, bu kapsamda Almanya'da Schalke 04, Sırbistan'da Kızılyıldız, Rusya'da Zenit Petersburg ve İngiltere'de Chelsea takımlarıyla sponsorluk antlaşmaları yaptığını kaydetti.

Sponsorluğu çok önemli
Rusların Antalya'yı çok iyi tanıdığını dile getiren Akıncıoğlu, şöyle devam etti: "Türkiye'ye giriş yapan Rus turistlerin büyük çoğunluğu Antalya'yı tercih ediyor. Rusya'dan ithal edilen doğal gazın yüzde 20'si, Antalya'da tüketiliyor. Bunun nedeni ise Türkiye'nin en büyük doğalgaz dönüşüm santralinin Antalya'da olmasıdır. Gazprom açısından Antalya önemli. Gazprom, Antalyaspor'a yapacağı sponsorlukla hem Rus vatandaşlarına hem de diğer ülke turistlerine reklam yapma fırsatı bulacaktır. Gazprom'un Antalyaspor'a vereceği reklamın, Antalya spor markasının daha ileriye gitmesinin ötesinde turizme de fayda sağlayacağına inanıyorum. Çünkü Gazprom gibi bir markanın Antalya'da bulunmasının, özellikle Rus turisti daha fazla çekeceğine inanıyoruz. Gazprom reklamıyla Antalya, Rusların daha çok sahiplendiği, kendilerine daha yakın hissettikleri bir destinasyon haline gelecektir. Ekonomik ve turizm açısından önemli bir sponsorluk ilişkisi olacak."

Başbakan'a çağrı
Akıncıoğlu, Gazprom'un tamamıyla devletin kontrolünde olduğuna işaret ederek, şirketteki stratejik kararları Devlet Başkanı Putin'in verdiğini, bu nedenle Türkiye'ye yaptığı ziyaretin Medikal Park Antalyaspor'un sponsorluk ilişkisi için dönüm noktası olduğunu söyledi. Akıncıoğlu, şöyle dedi: "Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Gazprom ile yapmayı planladığımız sponsorluk anlaşması için bize referans olmasını ve Rusya Devlet Başkanı Putin'den bu konuda ricada bulunmasını arzu ediyoruz. Çünkü Putin, daha önceki sponsorluk anlaşmalarında en üst seviyedeki talepleri hiçbir zaman geri çevirmedi. Putin'in birçok futbol kulübü ve futbol adamıyla ilişki kurması, bu tür sponsorluk antlaşmasının sonuçlanmasıyla ilgili olarak bizi ümitlendiriyor."

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a