banner153
banner230
banner203

Basın tarihi kayıt altında

Çok önemli bir proje
Akdeniz Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu'ndaki imza törenine, AÜ Rektörü İsrafil Kurtcephe, AÜ Rektör Yardımcısı Meral Gültekin, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, AÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Arık ile AGC Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Kurtcephe, yaptığı konuşmada, AGC ile yakın çalışmalar yürüttüklerini belirterek, Antalya için yapılabilecek her proje için fikir alışverişinde bulunduklarını anlattı. Proje fikrinin AGC Yönetim Kurulu'nu ziyaretleri sırasında geliştirildiğini kaydeden Kurtcephe, ''Antalya Basın Tarihi Projesi, Antalya'da basının dünden bugüne geçirdiği tüm safhaları gelecek kuşaklara ışık tutacak çok önemli bir proje. Basının her yönüyle bu kentin tarihi olarak her yönüyle üniversitemizce ele alınacak'' dedi.

Bizim tarihimiz
AGC Başkanı Mevlüt Yeni de Antalya basını için tarihi bir gün yaşandığını dile getirerek, günümüze kadar yazılan ve raflarda kalan bilgiler olduğunu ancak bunların hiçbirinin kitap haline getirilemediğini söyledi. Antalya basın tarihinin Cumhuriyet dönemiyle sınırlı olmadığına inandıklarını, ancak evveliyle ilgili net bilgilere sahip olmadıklarını vurgulayan Başkan Yeni, Cumhuriyet öncesi dönemin de irdelenmesi gerektiğine inandıklarını bildirdi.
AÜ ile birlikte yürüttükleri Basın Akademisi Projesi'nin, Türkiye'deki diğer gazeteci cemiyetlerine örnek oluşturduğunu belirten Yeni, ''Bu bizim tarihimiz, bizim geçmişimiz ve bunu bir kitapla taçlandırmak bizim görevimiz olsa gerek'' diye konuştu. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Arık da proje dolayısıyla mutluluk duyduğunu söyledi. Bir yılda Antalya basın tarihini yazmanın kolay olmayacağını ifade etti

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a