banner153
banner230
banner203

Bir garip çevrecilik

Büyükşehir'in, Antalya Güneşevi Projesi'ne Hidroelektrik Santralleri nedeniyle çevre düşmanı ilan edilip hakkında davalar açılan ADOGROUP şirketlerinden birini sponsor yaptığı ortaya çıktı!

Büyükşehir Belediyesi'nin Antalya Güneşevi Projesi'ne sponsor olarak, bazı HES projeleri yaparak doğayı tahrip edip nehirleri kuruttuğu iddiasıyla hakkında dava açılan ADOGROUP'un bir şirketini seçtiği ortaya çıktı. Alakır'da 6 HES'i olan ADO Enerji'nin HES karşıtı derneklerin çalıştaylarına sponsor olmasından sonra ADOGROUP'un bir başka şirketinin de Antalya Güneşevi Projesi'nin sponsoru olduğu ortaya çıktı! Temiz Enerji Koordinatörü Yüksek Mimar Erdem Armen'in bir süre önce, Türkiye de faaliyet gösteren yerli - yabancı birçok firmanın ekolojik ürün konseptiyle destek verdiği projede, yerel bazda Antalya'nın en büyük firmalarından biri olan AD'in ana sponsor olarak büyük katkı koyduğunu söylediği öğrenildi. Yapılan araştırma da ADOGROUP'un Fabrikev isimli şirketinin Antalya Güneşevi Projesi'ne sponsor olan firma olduğu öğrenildi.

Çevreciler tepkili
Bazı web sitelerinde konuyla ilgili yorum yazan çevreciler ADO grubu bünyesindeki şirketin, ADO grubu bünyesindeki ADO Enerji'nin Alakır vadisindeki tabiat düşmanı hidroelektrik santrali(HES) projelerini aklamak adına, temiz ve sürdürülebilir enerji projesi olarak sunulan Antalya Güneşevi Projesine sponsor olmasını eleştiriyor. Aynı grubun iki farklı şirketinin kendilerini aklama çabası içinde olduğunu söyleyen çevreciler bunu ikiyüzlülük olarak yorumluyor. Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li yönetiminin Antalya Güneşevi Projesi'ne ADOGROUP şirketini sponsor olarak kabul etmesini ve bu güzel projeyle beraber buna alet olmasını kınıyor. Çevreciler, 'Temiz ve sürdürülebilir diye sunulan güneş evi projesi, ancak doğa sicili temiz şirketlerin sponsorluğunda gerçekten temiz ve sürdürülebilir olabilir. Bizim oylarımızla yönetime gelip, bizden alınan vergilerle maaşları ödenen bu proje yöneticilerini bu duruma karşı uyanık olmaya davet ediyoruz. Alakır vadisindeki sayısız canlının yaşam kaynağı olan nehrin suyunda gözü olan, bu tabiat düşmanı şirket nasıl oluyor da aynı zamanda bu 'temiz enerji' projesine sponsor olabiliyor?' diye sordu.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a