banner244

Bir tepki de Toskay'dan

Dikkatle takip ediyoruz
Tunca Toskay, 'Son zamanlarda enteresan şeyler oluyor. Adeta düğmeye basılmış gibi şeyler oluyor. Ben siyasetçi olarak oturup bunlarla bir takım şeyleri söylerim. Ama bizim siyaset üslubumuz bu olaylardan rant çıkartmaya müsait değil, biz öyle davranmıyoruz. MHP olarak olayları çok dikkatli takip ediyoruz' diye konuştu.

Yollarını gözlüyoruz
Tahliyelerin yeterli olup olmadığıyla ilgili soruya da cevap veren Toskay şöyle söyledi: 'İnşallah yeterlidir. Burada siyaset yapılmaz, orada bizim vatandaşlarımız var. Ümit ederiz, temenni ederiz, çok isteriz hiçbirinin burnu kanamadan, hepsi sağ salim yurtlarına dönsünler. Zannediyorum ki hükümet de bu konuda elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Malzeme yapılamaz
Libya'dan dönen işçilerin CHP liderine yönelik tepkilerinin hatırlatılması üzerine Tunca Toskay şöyle dedi: 'Ben de aynı kanaatteyim. Yani bunu iç siyasete malzeme yapmayalım. Ama tabi hem oradaki vatandaşlarımız, hem o vatandaşlarımızın buradaki yakınları ve tüm Türkiye'nin beklentisi, oradaki vatandaşlarımızın sağ salim, burunları dahi kanamadan Türkiye'ye en yakın zamanda getirilip, güvence altına alınmasıdır. Bunun dışında, 'şunu yaptınız, bunu yapmadınız' demek doğru değil. Türkiye'deki siyasi iktidarı ve yöneticileri bu konuda ciddi, hızlı ve etkin çalışmaya teşvik etmek lazım.'

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a