banner153
banner230
banner203

‘Bir zamanlar  ANTALYA’

Kepez Belediyesi, eski Dokuma fabrikasını Antalya’nın 100 yıllık geçmişinin anlatıldığı bir müzeye dönüştürecek

Kepez Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Tütüncü meclis gündemine geçmeden önce gündemi değerlendirdi. Gelen şehit haberleriyle derin yaralar açıldığına dikkat çeken Tütüncü, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. İstiklal uğruna şehitler tepesi hiç boş kalmamıştır. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu topraklarda vatan kurmak kolay olmamış ve bedel ödenmiş ve ödemeye de devam ediyoruz. Aslolan milletimizin birliğidir, bayrağımızın göklerde dalgalanmasıdır. Hepimizin taşıdığı en önemli değer canımızdır. Zamanı geldiğinde vatanımız uğruna bu canımızı vermeye hazırız. Önümüzdeki hafta 10 Kasım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyorum. Onun göstermiş olduğu muhasır medeniyetler seviyesine ilerlemek için çalışacağız. 1071’den beri bu toprakların vatan olması için canlarından vazgeçenlere Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

2018’de bitecek

Kepez’de ‘Bir zamanlar Antalya’ ile şehrin 100 yıllık hikayesini anlatmaya hazırlandıklarını aktaran Tütüncü, “Bir zamanlar Antalya çok güzel bir bina olacak. Hafızamızı, hatıramızı orada yaşatacağız. Bu şehrin 100 yıllık hikâyesini anlatacağız. Antalya Kent Müzesine katkı sağlamış olacak. Hatıralarınıza dokunmaya hazır olun. Girip çıktığınız 1,5-2 saat içerisinde çok duygusal anlar yaşayacaksınız. Çok güzel bir çalışma hazırlanıyor. 2018’de bitecek yatırımımız. 150 bin ziyaretçiye ulaştık oyuncak müzesinde. Türkiye’de rekor kırdık. İnşallah insanların bam teline basacağız yeni yapacağımız bir zamanlar Antalya ile şehirdeki insanları zaman yolculuğuna çıkaracağız” dedi.

 İktidar muhalefet el ele

Tütüncü, Dokuma alanı ile ilgili olarak Kepez Belediye Meclisi’nde muhalefet ve iktidarın el ele vermesinden dolayı mutlu olduğunu aktararak, “Birlikte hareket etmeyi başarabilen bir meclisiz. O yüzden bütün meclis üyeleri arkadaşlarımla iftihar ettiğimi tekrar söylemek istiyorum. Dokuma hepimizin değeri. Şehrin ortak değerleri üzerinden siyaset yapmak çok doğru değil, geriye de dönmek mümkün değil. Önemli olan geleceğe bakmak. Gerçekten bu meclis iktidarıyla muhalefetiyle bir karar aldı Dokuma ile ilgili olarak. Gerçekten çok zorlu bir süreç takip ettik. Dokuma’nın Antalya için çok önemli bir yer olduğuna inandık. Benim dedem de Dokuma’dan emekli. Orayla alakalı hepimizin hatıraları var. O yüzden önemli” şeklinde konuştu.

Esra ALTUNKES


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a