banner153
banner230
banner203

Biz koyun değiliz

Antalya'da açıklanan milletvekili aday listesi partiyi karıştırdı. CHP'nin önde gelen isimlerinden Hüsnü ޞahin, 'Biz koyun değiliz' diyerek partisinden istifa ettiğini açıkladı.

İçim kan ağlıyor
Yazılı bir açıklama yapan Hüsnü ޞahin aday listelerinin 'birilerine çantacı tutmak' için hazırlandığı iddiasını dile getirerek şöyle konuştu: 11 Nisan akşamı listeler açıklandığında, benim ve parti emekçisi dostlarımın, örgütün, seçmenin yine bir kenara itildiğini, yine birilerine çantacı bulmak için liste hazırlandığını gördüm. Bu liste bana ve temsil ettiğim değerlere karşı hakarettir. Ben böylesi bir hakarete daha fazla sessiz kalamam. O nedenle 1992'den beri üyesi olduğum, il başkan yardımcılığı yaptığım partim CHP'den, içim kan ağlayarak istifa ettim.

Devrimci geleneği
İstifasının CHP'nin yükünü çeken, bayrağını sallayan, en ücra yerlere kadar siyasetini taşıyan kişiler adanı bir mesaj niteliği taşıdığını ifade eden Hüsnü ޞahin, Bu hakarete, bu yok sayılmaya, bu aşağılanmaya daha fazla katlanamazdım. Katlanamazdık. Kimseyi peşimden sürükleme niyetinde değilim. Tamamen kişisel, ama geniş yığınların, parti tabanının sesini yansıtan bir istifadır bu. Sadece kendi adıma değil, parti tabanının, devrimci geleneğin, örgütü dünden bugüne taşımış kahır yolcularının adına da istifa ettiğimi düşünüyorum diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a