banner153
banner230
banner203

Bizlere buradan gidin mi diyorlar?

Kaleiçi esnaflarından Cerrah Güner Gük, Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerine sert çıktı. Gük, 'Bizlere buradan gidin mi diyorlar. Kaleiçi'nin başkalarına mı pazarlayacaklar' dedi.

Gük, Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin uyarıda bulunmadan Kaleiçi esnafının dükkan önlerindeki eşyalarını toplamak istediğini, bu isteğe bir anlam veremediklerine dikkat çekti. Zabıtaların uygulaması devam etmesi halinde eylem yapacaklarını hatırlatan Gük, 'Büyükşehir Belediyesi'nden isteğimiz bizlere limit bildirsin. 'ޞu kadar santimetreye kadar dükkan önlerine sandalye koymak yasaktır' desin. Biz de o limite uyalım. Burası turizm bölgesi. Dükkanların dışında ürünleri teşhir etmemiz canlılık katar. Böyle devam ederse tüm Kaleiçi esnafıyla toplanıp eylem yapacağız' diye konuştu.İzin vermiyorlar
Gük, zabıta ekiplerinin duvarlarına asılan teşhir amaçlı ürünleri kaldırmaları için esnafa sürekli baskı yaptığını hatırlatarak, 'B hafta önce dükkanımın önünde dururken zabıta ekipleri gelerek, dışarıda bulunan tüm eşyaları içeri almamızı istediler. Bu uygulamayı Kaleiçi'nde bulunan tüm esnafa yönelik gerçekleştirdiler. Zabıta ekipleri hiçbir uyarıda bunmadan esnafın eşyalarını toplamasını isteyerek, aksi takdirde ceza yazacaklarını ifade ettiler. Dükkanların duvarlarına ürünlerimizi teşhir amaçlı asamıyoruz, izin vermiyorlar. Bu işin arkasında mutlaka bir çıkar var. Bizlere buradan gidin mi diyorlar. Kaleiçi'ni başkalarına mı pazarlayacaklar anlamış değiliz' dedi.Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a