banner244

Boat Antalya kapılarını açtı

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş tarafından Antalya Deniz Ticaret Odası (DTO) iş birliğinde, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Gemi Mühendisleri Odası Antalya Şubesi ve KOSGEB’in destekleri ile 13-17 Mart tarihleri arasında ANFAŞ Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde Boat Antalya 2’nci Motorlu, Motorsuz ve Yelkenli Tekneler ve Su Sporları Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi. Açılış törenine  Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cihangir Deniz, DTO Meclis Başkanı Berna Küner,  İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı ve firma sahipleri katıldı.        

Yüzde 50 oranında büyüme
TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, açılış konuşmasında fuarın yüzde 50 oranında büyüdüğünü hatırlatarak, “Gezeceğimiz fuarın içerisinde hem ürün gruplarının arttığını, hem de firma sayısının yarı yarıya arttığını göreceksiniz. Turizmin başkenti olan Antalya’mızın aynı zamanda da denizciliğin yat ve bot fuarının da başkenti olması için el ele verip birlikte yürüyeceğiz” dedi. Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Antalya’nın fuarcılıkta çok iyi yerlerde olması gerektiğine işaret ederek, “Antalya bir liman kentidir. Ve Antalya’da denizcilik eskiden beri şehir yaşamında var olan bir etkinliktir. Antalya serbest bölgesinde çok kaliteli tekneler, yatlar üretilmekte dünyanın birçok yerine ihraç edilmektedir. Ancak buna rağmen bizim fuarcılık alanında istediğimiz noktada olamadığımızı görmekteyiz. Hem firma hem de ziyaretçi olarak bu fuarlara katılımı artırmamamız gerekiyor. Bu fuarlara katılanların sayıları yüz binlerce milyonlarca olmalı. Temel hedefimiz bu olmalı bu yönde çalışmalıyız. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ANFAŞ Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılan Boat Antalya 2’nci Motorlu, Motorsuz ve Yelkenli Tekneler ve Su Sporları Fuarı, 13-16 Mart tarihlerinde 10.30-20.00 saatleri arasında fuarın son günü 17 Mart’ta ise 10.30-18.30 arası ziyarete açık olacak.

Esra ALTUNKES

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a