banner153
banner230
banner203

Böyle komşu düşman başına

Evinin 2 metre, arsasının 30 santimetre yakınında olan seranın 3 metre uzaklığa götürülmesini isteyen vatandaşı iddiaya göre belediye, ceza yazmakla tehdit etti

Ev alma komşu al
Antalya'nın Aksu ilçesi Çamköy Mahallesi'nde Ahmet Uyar'ın yaptığı domates dikili sera, komşusu Hasan Arslan'ın 222 m²'lik arsasının 30 santimetre, 70 m²'lik evinin ise sadece 2 metre uzağında. Üstelik seranın yüksekliği 4 buçuk metreyken mağdur Arslan'ın çatısı dahil evi 4 metre yükseklikte. Yani Hasan Arslan'ın evinin 3 tarafı, çatısının en yüksek noktasından yarım metre daha yüksekte olan seralarla kaplı. Arslan hiç güneş yüzü görmüyor. Sera gazlarına, ayrıca solunduğu takdirde kötü etkiler yapan ve kokan ilaçlama işlemine maruz kalıyor. Ayrıca evinin kuzeye bakan tek açık cephesinin önünden de seraya ait derin bir sulama kanalı geçiyor. Arslan, evini ne zaman su basacağını bilmediğini söylüyor.

Etnik kimlik iddiası
Aslen Erzurumlu Kürt kökenli Alevi bir vatandaş olduğunu söyleyen Hasan Arslan, etnik ve dinsel kimliği nedeniyle oturduğu bölgede bir çok sorun yaşadığını, bir buçuk senedir bu sorunla mücadele ettiğini, MHP'li Aksu Belediyesi görevlilerinin sorunu çözmek yerine kendisini komşusuyla anlaşmadığı takdirde para cezası yazmakla tehdit ettiğini öne sürdü. Arslan, MHP'li Aksu Belediyesi yetkililerinin yasal prosedürü uygulamak yerine komşusunu kayırdığını öne sürdü. Belediye yetkilileri ise her iki alanın Hazine arazisi olması nedeniyle kişilerin kendileri arasında anlaşarak sorunu çözebileceğini iddia etti. Çekme mesafesini uygulayamayacaklarını öne sürüp Ahmet Uyar isimli komşusunun 3 yanını seralarıyla çeviren vatandaşa para cezası yazdıklarını öne sürdü.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a