banner153
banner230
banner203

Bu kadarına da pes

--------
2 yaşında reçete imzalattırılmış
Antalya'da doktor ve eczacılara yönelik düzenlenen 'hayalet hasta' operasyonunda, zanlıların reçete arkasına 2 yaşındaki çocuğun adını soyadını yazıp imza attıkları belirlendi .

Detaylar ortaya çıkıyor
Antalya polisi tarafından dün düzenlenen operasyonda, başka illerdeki kişilerin kimlik numaralarına reçete yazarak haksız kazanç elde ettikleri öne sürülen 4'ü doktor 14 kişi gözaltına alınmıştı. Mali polisin Antalya'daki özel tıp ve aile sağlığı merkezinde görevli doktorlar H.S.Ü., İ.D., ޞ.K.K. ve Y.K., eczane sahibi A.K. ile eczanelerde çalışanları S.Ö., N.B., M.B., F.Ç., Z.M., G.B., E.S. ve G.S.'yi gözaltına aldığı olayda detaylar ortaya çıkmaya başladı. Sorguları devam eden zanlıların şu ana kadar bin 552 kişinin kimlik numarası kullanarak reçete yazdıkları ve ilaçları satılmış gibi gösterdikleri belirlendi.

Antalya'ya hiç gelmediler
Ankara, Artvin, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Isparta, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Samsun, Sivas, ޞanlıurfa gibi illerde yaşayan kişilerin adına reçete yazıldığı, bu kişilerden bazılarının Antalya'ya hiç gelmediği belirtildi. Reçete yazılan bu kişiler arasında 2 yaşında bir çocuğun da olduğu öğrenildi. Zanlıların çocuğun kimlik numarasına ilaç yazdıktan sonra, sözde reçetenin çocuk tarafından imzalatılmış gibi gösterildiği tespit edildi. Bugün sağlık kontrolünden geçirilen 14 zanlının şu ana kadar devleti 500 bin TL zarara uğrattıkları belirlendi.

İlaçlara el konuldu
Operasyonda 10 bin kutu ilaca el konulduğu açıklandı. El konulan ilaçların Sağlık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından satışının yapılıp yapılmadığının incelendiği öğrenildi. Emniyette sorguları devam eden doktorların, polise 'Biz nereden bilelim hastaların gerçek olmadığını. Parmak izlerini mi alsaydık.' diye kendilerini savundukları belirtildi.

Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ޞube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri 3 ay önce Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü müfettişlerinin ilaç yolsuzluğu ihbarı üzerine soruşturma başlatmış, soruşturma sonucunda mali polis, başka illerde yaşayan kişiler adına reçete yazıldığını tespit etmişti. Bunun üzerine dün 'hayalet hasta' operasyonu düzenlenmiş 4'ü doktor 14 kişi gözaltına alınmıştı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a