banner153
banner230
banner203

Buğdaya rekor fiyat

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, bölgedeki buğday alım fiyatını 1.10 kuruş olarak açıkladı. Başkan Yavuz, çiftçinin yüzünü güldüren rekor fiyat açıklamasını Çiftçiler Günü’nde yaptı. ANTBİRLİK tarafından açıklanan 1.10 kuruş buğday fiyatı, Antalyalı çiftçiler tarafından mutlulukla karşılanırken, piyasalara da oldukça renk getirdi. Buğday tüccarları da fiyatlarını yükseltmek zorunda kaldı. ANTBİRLİK böylece bölgede piyasaya yön veren lider kurum oldu.

Çiftçi kuruluşuyuz
ANTBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, birlik tarihinde ilk kez 2017 yılında buğday alımına başladığına dikkat çekerken, “Biz çiftçi kuruluşuyuz. Onların her ürününü en yüksek fiyata alıp-pazarlamak bizim görevimiz” diye konuştu. Kurumun tek sahibinin Antalyalı çiftçiler olduğunun altını çizen Yavuz, “Tek amacımız çiftçilerimizin yetiştirdiği ürünlerinde bol kazanç sağlaması. Hak ettiği emeğinin karşılığını fazlasıyla alması” dedi.İlk satış ANTBİRLİK’e
ANTBİRLİK tarafından açıklanan 1.10 liralık buğday fiyatını öğrenen Antalyalı çiftçiler memnuniyetlerini dile getirirlerken, “Açıkçası iki yıldır yüzümüzü güldüren ANTBİRLİK’ten yüksek fiyat bekliyorduk. Ama bu kadar da iyi rakamı tahmin etmiyorduk” diye konuştular. Buğday hasadına başlayan Antalyalı çiftçiler, ilk buğday satışını ANTBİRLİK'e yaptı. Hasatlarını ANTBİRLİK Serik Çandır tesislerindeki depolara teslim eden çiftçi, “Tarladan ürünü kaldırıp tesislere teslim ettik. ANTBİRİLİK taşıma için de lojistik destek veriyor” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a