banner153
banner230
banner203

Bugün gençlerin günü

Antalya'daki kutlamalar, sabah 08:00'de başlayacak ve saat 24:00'te sona erecek. Bu saatler arasında tüm resmi daireler, özel kuruluşlar, müesseseler, askeri birlik kurum ve karargahlar Türk Bayrağı ve Atatürk Portreleri ile donatılacak ve gece ışıklandırılacak. Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

Vali Altıparmak, bayram dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda, ilk ve en anlamlı adımı oluşturan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak, Yüce Türk Milletinin sonsuza kadar bağımsızlığı için, kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 92. yıldönümünün, coşku içinde, milletimizin tüm bireyleriyle kenetlenerek kutlandığını belirtti.

Emin adımlarla
Bu günün, ''Gençlik ve Spor Bayramı'' olarak kutlanmasının ülkenin geleceği olan gençlerle bütünleşme ve onlarla aynı coşkuyu paylaşarak, geleceğe daha umutla bakmayı da sağladığını ifade eden Vali Altıparmak, şunları kaydetti: ''Bilgi çağı nitelendirilen çağımızda, ülke kalkınmasını sağlayacak olan gençlerimizin, modern çağın gereklerine uygun olarak yetiştirilmesi için, bugünün yetişkinlerine düşen görev ve sorumlulukların bilincindeyiz. Gençlerimiz geleceğe emin adımlarla ilerlerken, toplumumuzu derinden etkileyen tüm olumsuzluklardan uzak durmaları, böylece ailesine ve ülkesine yararlı bireyler olarak yetişmeleri gerekmektedir. Türk Milleti'nin tüm bireyleri, bu konuda gençlerimize güvenerek, geleceğe umutla bakmaktadır. Bu duygularla, tüm Antalya Halkı'nın, ilimizde tatillerini geçirmekte olan konuklarımızın ve ülkemizin geleceği olan gençlerimizin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı ve Gençlik Haftasını içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.''

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a