banner244

Bunalıma giren esnaf kendini iş yerine kilitledi

Kaleiçi Tuzcular Mahallesi'ndeki Dönerciler Çarşısı'nda lüle taşından hediyelik eşya satışı yapan Raci Gökçimen (66), dükkanının vitrin camına çeşitli yazılar astıktan sonra kendini iş yerine kilitledi. Gökçimen'in iş yerinin dışına astığı yazıları gören esnaf, polise haber verdi.
Dükkanın önüne gelen polis ekipleri, iş yeri çevresinde güvenlik önlemi aldı. İş yerine çağrılan itfaiye ve 112 Acil Servis ekipleri ise bir süre bekledikten sonra olay yerinden ayrıldı. Dükkanından polis memurları ve gazetecilerle konuşan Gökçimen, ölüm orucunda olduğunu ve dışarı çıkmayacağını söyledi.
Gökçimen'in daha önce tarihi Kaleiçi semtinde seyyar lüle taşı tezgahı olduğu, zabıta ekiplerinin ise bu tezgaha el koyduğu belirtildi. Tezgahına el konulmasının ardından Dönerciler Çarşısı'nda iş yeri açan Gökçimen'in satış yapamadığı ve borçları yüzünden bir süredir psikolojik sorunlar yaşadığı öğrenildi.
Raci Gökçimen, iş yerinin vitrinine astığı yazılarda da ilginç ifadelere yer verdi. Yazılarında daha önce Alanya'da imalathanesi olduğunu ve çalışanları bulunduğunu anlatan Gökçimen, Viyana'da tutuklandığını ve ardından Türkiye'ye teslim edildiğini, bu sırada kızının ölüm haberini aldığını ifade etti.
Gökçimen'in iş yerinin vitrininde, ''İçeri girmeye kalkmayın arkada 23 tane tüp var, benzini döker yakarım'', ''Adalet yoksa isyan başlar, aha da başladı'', ''Gidin benim başımdan kimseden bir şey istediğim yok. Bana kendimi bıçaklattıracaksınız. Ölüm orucunda öleceğim açlıktan'' gibi ifadelere yer verilen çok sayıda yazı bulunuyor.
Polisin, suç unsuru oluşmadığı için Cumhuriyet Savcısından gelen talimat doğrultusunda, Raci Gökçimen'e müdahale etmediği öğrenildi.
Polisin dükkan önündeki bekleyişi sürüyor.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a