banner153
banner230
banner203

Burası Türkiye!

Taş bağışlayanın evini başına yıktılar
'Ermenek'te kıyak iddiası' haberimizin ardından Muratpaşa ilçesi Ermenek Mahallesi Asmalı-1 Sokak üzerinde bulunan ev, kaçak olduğu iddiasıyla yıkıldı. Çalışkan evin hafriyatından çıkan değerli taşları belediyeye bağışlamıştı

Bahse konu haber de evden çıkan değerli taşların belediyenin park projelerinde kullanıldığı, kaçak olarak yapılan evin inşasına buna karşılık belediye tarafından göz yumulduğu iddiaları yer almıştı. ޞu anda bölgede ciddi kum hırsızlığı ve kaçak inşaat yapma iddiaları yer alıyor. Ermenek Mahallesi'nin bir çok noktasında bir süredir kaçak evler boy gösteriyor. Belediye yetkilileri ise yaşanan kaçak ev yapımı, kum hırsızlığı karşısında hala etkili bir sürece başlatmadı. Evlerden biri basında yer alınca apar topar bu ev yıkıldı ancak bölgede iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

Akça kendini savundu
Kasırga Operasyonu ile sarsılan Muratpaşa Belediyesi'nde başşoför olarak çalışan Salih Akça, 'Ben evin sahibi değilim. Ev zaten yıkıldı. Benim olayla bir ilgim yok. Sadece evsahibi Abdurahman Çalışkan'ı tanırım. Çocukluk arkadaşım. Evin sahibi olduğum iddiası dedikodudan ve iftiradan ibarettir' dedi. Akça 'Çeşitli haberlerde iddia edildiği gibi ben evin sahibi değilim. Ev zaten kaçak diye yıkıldı' diye konuştu. Evsahibi Abdurrahman Çalışkan'ın ise evinin yıkılmasına öfkelendiği öğrenildi.

Belediyeden hesap soracak
Çalışkan, inşaat halindeki evin hafriyatından çıkan değerli taşları Muratpaşa Belediyesi Değirmenönü Projesi'nde kullanılması için bedelsiz vermişti. Buna rağmen belediye de yapımına göz yumulan evi olay basına yansıyınca apar topar yıktırdı. Çalışkan'a belediye tarafından hiçbir bedel ödenmezken bedava alınan taşlar, Değirmenönü Projesi'nde iddiaya göre maliyet hesaplarında gösterilerek kullanıldı! Bedava alınan taşların parasının nereye gittiği ise merak ediliyor. Yaptığımız haberlerden sonra yapılmasına göz yumulan inşaat halindeki evi yıkılan vatandaşın bunun hesabını Muratpaşa Belediyesi yetkililerinden soracağı öğrenildi.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a