banner153
banner230
banner203

Büyükşehir'de hesap tamam
Baykal katılmadı
Akaydın'ı CHP milletvekili adayları Gürkut Acar, Yıldıray Sapan, Alican Deveci ve Sevgi Doğan dinledi. Mustafa Akaydın, herkesi olduğu gibi Deniz Baykal'ı da bizzat davet ettiğini aktardı. Akaydın gazetecilerin konuyla ilgili sorusuna, 'Niye katılmadıklarını o kişilere soracaksınız. O sorunun muhatabı ben değilim. 15 gündür bütün şehri davet ettim. Onun ötesinde herkese davetiye gönderdim. 'Hasyurt beldesi çok önemli oraya katılmam gerekir' dedi. Ben de 'siz bilirsiniz' dedim. Soruyu muhatabına sorun. Antalya için her şeyi bu ekibimle beraber dört elle yapıyorum. Buraya gelip beni yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim. Gelemeyenler için yorum yok. Hasyurt önemli bir belde' cevabını verdi.

24 proje
Akaydın, iki yıllık görev döneminde her biri en az birer milyon lira bütçeli 24 proje gerçekleştirdiklerini ifade etti. Akaydın, iki yıllık dönemde en çok mali sorunlar ve merkezi hükümetin engellediği bazı projeleri hayata geçirme uğraşıyla geçirdiklerin bildirdi. 2 yılın çok büyük güçlüklerle geçtiğini hatırlatan Akaydın, 'Özellikle mali disiplini sağlamak, kapılara dayanmış olan icraları ödemek, 8 ay öncesinden birikmiş olan işçilerin maaş alacaklarını ödemek gibi bir durumla karşı karşıyaydık. Ama bugün 2003 yılından beri emekçilere olan kıdem tazminatı ve diğer alacaklarını ilk defa ödemeye başlamış olmanın mutluluğun yaşıyorum. 1 Mayıs 2009'da emekçilerimize verdiğim sözü tuttum ve emekçilerin birikmiş alacaklarını ödemeye başladık' dedi. Akaydın görevi 1 milyar 416 milyon lira borç stokuyla devraldıklarına değinerek, 275 milyon lirası önceki döneme ait olmak üzere toplam 490 milyon lira borç ödediklerini açıkladı. Akaydın, bu dönemde mali disiplinin sağlandığın ve bütçedeki gelir ve gideri denk hale getirdiklerini vurguladı. Yapılan hizmet ve yatırımları tek tek sayan Başkan Akaydın,24ayda her biri en az 1 milyon lira bütçeli 24 proje gerçekleştirdik. Ama bunların en büyüğü Hurma İleri Atıksu Arıtma Tesisi Genişletme Projesi'dir'' dedi.

Projelerimiz engelleniyor
CHP'li olduğu için hükümetin bazı projelerini engellediğini öne süren Akaydın, Hükümetin, Büyükşehir Belediyesi'nin hangi projelerini ne şekilde engellediğine ilişkin şöyle konuştu: Ak Parti'li Menderes Türel döneminde Büyükşehir Belediyesi'ne tahsis edilen asfalt bitüm tesisinin, kendisi belediye başkanı olduktan sonra arazinin geri alındığını, bu yüzden Antalya'nın iki ay asfaltsız kaldığını ifade ederek, ''Niye Türel döneminde bunu demiyorlar'' diye sordu. Akaydın, Duacı köyündeki 250 dönüm arazinin Menderes Türel döneminde spor tesisi yapılmak üzere belediyeye tahsis edildiğini, kendisinin buraya spor tesisi yapmak üzere ihale açtığında Milli Emlak'ın, ''Burası orman arazisi ve 2B arazisi'' diyerek, araziyi geri aldığını savundu. Cumhuriyet Meydanı'ndaki kapalı otoparkın da belediye tarafından 8 milyon lira yatırım yapılarak inşa edildiğini, ancak önceki belediye döneminde para istemeyen Defterdarlığın bu dönemde para istediğini savundu. Atatürk Parkı'nda da Milli Emlak'ın önceki dönemde bir talebi olmamasına rağmen ecri misil bedeli talep ettiğinden yakınan Akaydın, Sarısu'ya yapılacak günübirlik tesisler konusunda Orman Bölge Müdürlüğü'nün engellemelerinin de herkes tarafından bilindiğine işaret etti.
Büyükşehir Belediyesi'ne yeni mezarlık alanı tahsisi ve Özgürlük Bulvarı konusundaki sorunun da kamuoyu tarafından bilindiğini anlatan Akaydın, yeni toptancı hal arazisinin de temelsiz bahanelerle belediyenin elinden alındığın belirtti. Akaydın, Antalya'ya 15 bin kişilik stat yapacağını, Gençlik ve Spor Genel Müdürü'nden hem yazıyla, hem telefonla hem de yüz yüze görüşerek 100. Yıl alanını istediğini, ancak 6 aydır yanıt dahi verilmediğini belirterek, ''Türkiye'de stat yapmış büyükşehir belediye başkanı duydunuz mu? Antalya'da büyük talep olduğu için görevim olmadığı halde stat yapacağım diyorum. 100. Yıl'ı istedim. Siyaseten veremiyorlar' dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a