banner153
banner230
banner203

Büyükşehir'den açıklama

Büyükşehir'den yapılan açıklama şöyle: 'Akdeniz Manşet Gazetesi'nin 18.04.2011 tarihli nüshasında 1. sayfa kapak da Büyükşehir'e Rüşvet Baskını başlığı ile yer alan haber tamamen gerçek dışı olup, siyasi amaçla kamuoyunu yanıltmak, kurumumuzu karalamak, küçük düşürmek maksadı ile hazırlanmıştır. Kurumumuza baskın, operasyon yapılmadığı gibi, polis zoru ile herhangi evraka el konulması da söz konusu değildir. Olay eski Belediye Başkanı Menderes Türel'in döneminde TRG Yat Otel A.ޞ.' ye yapılan 851.000.TL'lik Düden Park kiralama ihalesi hakkında açılan soruşturmada evrak asıllarının savcılık makamına tutanak ile teslim edilmesinden ibarettir. Teslim alınan evrak Eski Belediye Başkanı Menderes Türel zamanında yapılan Düden Park ihalesine ilişkindir. Belediyemizin görev dönemi ile herhangi bağlantısı yoktur. Başkanlığımızın tüm iş ve işlemleri hukuka uygun olup, EKDAĞ yöneticileri hakkındaki rüşvet iddialarına ilişkin suç duyurusu tarafımızdan yapılmış, sorumlular derhal yasal mercilere havale edilmiştir. Yargısal süreç devam etmektedir. Tarafımızdan yapılan suç duyurusu var iken evrakların savcılık makamına verilmemesi söz konusu değildir. Konunun EKDAĞ A.ޞ. ile ilgisi de yoktur. ޞikayetçisi olduğumuz tüm dosyalarımız özenle tarafımızdan takip edilmektedir. Bu gerçeğe aykırı olarak bu olaylar olmuş gibi büyük başlıklar ile haber yapılmasının amacı Belediyemizi ve yönetimimizi karalamak ve kamuoyunu yanıltmaktır. Gerçeklere aykırı olarak yapılan bu vahim haberler karşısında açıklamamızın kamuoyu ile paylaşılması zarureti doğmuştur. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.


BÜYÜKޞEHİR HABERİ DOĞRULADI
Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı açıklamada AKDENİZ MANޞET'in haberi doğrulandı. Belediye yönetimi savcılığın istemi üzerine EKDAĞ dosyası ile ilgili evrakların bir tutanak ile teslim edildiğini belirtti. Gazetemizde yer alan haber de bu konu üzerine yapılmıştı. Ancak yapılan açıklamadaki çelişkiler üzerine MANޞET Gazetesi olarak aşağıdaki soruların yanıtları kamuoyunu daha doğru bilgilendirme açısından önem arz ettiği için Büyükşehir'den bekliyoruz.

CEVAP BEKLEYEN SORULAR
1- Büyükşehir'in yaptığı yazılı açıklamada '
evrak asıllarının savcılık makamına tutanak ile teslim edilmesinden ibarettir' denilmekte, bir dosya teslimi söz konusu edilmektedir. Neden bu işlem sonraki satırlarda inkar edilmek istenmektedir?

2- 'Düden Park ve EKDAĞ Aޞ dosyası' tek dosyadır. Neden sadece eski başkan Türel dönemine atıfta bulunulmaktadır? 3- Savcılığın istediği evraklar neden ve niçin üzerinden bu kadar süre geçmesine rağmen ilgili mercie gönderilmemiştir?

4- Büyükşehir'in açıklamasında 'Bu gerçeğe aykırı olarak bu olaylar olmuş gibi büyük başlıklar ile haber yapılmasının amacı Belediyemizi ve yönetimimizi karalamak ve kamuoyunu yanıltmaktır denilmektedir. Büyükşehir Belediyesi'nden dosya alındığını yazılı açıklamalarında belirten belediye yönetimi, bir sonraki paragrafta gerçeğe aykırı olmadığını nasıl öne sürebilir. Bu çelişkinin altında hangi sebepler yatmaktadır?

5- Büyükşehir'in yazılı açıklamasında 'Tarafımızdan yapılan suç duyurusu var iken evrakların savcılık makamına verilmemesi söz konusu değildir' ifadesi yer almaktadır. Savcılık makamına tutanakla teslim edilen evrak değil de nedir?

6- Eski Başkan Menderes Türel'e ait soruşturmanın evraklarının teslim edildiği belirtilerek yeni yönetim döneminde patlak veren Düden Park Rüşvet Skandalı kamufle edilmeye mi çalışılmaktadır?Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a