banner153
banner230
banner203

Büyükşehir'e taksici öfkesi

Başkan ile görüştüler
Taksi duraklarında yapılan değişikliğin haksız olduğunu ve yeni uygulamaların yapılması gerektiğini belirten taksici esnafı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ile görüşmek istedi. Görüşme taleplerini belediye yetkililerine aktaran taksici esnafının içlerinden seçtikleri 5 kişi, Başkan Akaydın ile görüştü. Taksiciler görüşme sonucunda, Başkan Akaydın'ın taksicilerin mağduriyetinin giderileceğini söylediğini belirtti. Mustafa Akaydın ile yaptıkları görüşme sonucunda destek sözü aldıklarını belirten grubun sözcüsü Murat Öz, Bir haftaya kadar dilekçelerimizle şoförler odasına kararın iptali için başvuruda bulunacağız. Bu sürede herhangi bir değişme olmazsa 3 bin 500 taksi ile Antalya'da eylem yapacağız dedi.
Bir süre belediye önünde sloganlar atan taksici esnafı, isteklerinin yerine getirileceği sözünün alınması üzerine alandan sessizce ayrıldılar.Dün imza atıp bugün yok saymak olmaz
Antalya'da ޞoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, üyelerinin tepkilerini anlamakta güçlük çektiğini söyleyerek, kurallara uygun çalışmak zorunda olduklarını belirtti. Taksi duraklarıyla ilgili Büyükşehir Belediye Meclisi'nin kabul ettiği yönetmenliğin, taksi esnafının büyük çoğunluğu tarafından destek gördüğünü ifade eden Alkan, şu bilgileri verdi: ''Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde belediye, emniyet ve jandarmadan oluşan bir komisyon kuruldu. Bu komisyon tek tek durakları ziyaret etti. Yapılan çalışmanın amacını anlattı. Aynı komisyon daha sonra duraklarda çalışan taksicileri ޞoförler ve Otomobilciler Odası'na çağırarak, kroki üzerinde sorumluluk alanlarını gösterdi. Taksi duraklarının sınırları belirlenirken kimseye baskı yapılmadı ve kimseden zorla imza alınmadı. Çalışmalar kapsamında bazı taksi durakları birleştirildi. 285 olan durak sayısı 200 civarına indirildi. Her durağın en az 10 araçtan oluşması sağlandı.'' Bundan sonra duraklar dışındaki bekleme yerlerinin belirlenmesi konusunda düzenleme yapacaklarını kaydeden Alkan, 3 bin 750 taksicinin büyük çoğunluğunun düzenlemeye destek verdiğini savundu. Alkan, 18 taksi durağının sınırları konusunda komşuları ile anlaşamadığını belirterek, ''İtiraz edenler haklarını yargıda arayabilir. Hata varsa düzeltilir ama kuralsız yaşayamayız. Taksici olarak işimizi düzgün ve kurallı yapmalıyız. Dün imza atıp bugün bunu yok saymak olmaz'' ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a