banner244

Çadırda yaşam yeni evle bitti

Çadırda yangın çıktı
Vatani görevini yaptığı sırada arkadaşının silahından çıkan bir kaza kurşunuyla yaralanan ve sağ bacağını kaybeden ve askerlik dönüşü Isparta'da hastası Ayşe Çevikbaş ile Isparta'da evlenen İbrahim Çevikbaş, burada bir süre garsonluk yaptı. Bacağındaki sorun nedeniyle ayakta durmakta zorluk çektiği için işten çıkmak zorunda kalan ve ailesiyle birlikte Antalya'ya göç eden İbrahim Çevikbaş, burada brandalarla oluşturduğu çadırında yaşayarak çobanlık yapmaya başladı. Yaşadıkları talihsizliklere, çadırlarında çıkan yangınla tüm eşyalarını kaybetmeleri de eklenen Çevikbaş ailesinin imdadına o dönemde komşuları yetişti. Komşularının yardımıyla bir çadır daha oluşturan aile için zor günler ise o dönem için bitmedi.

Evlenmeyi tercih etti
Anne Ayşe Çevikbaş'ın Akdeniz Anemisi olduğu, bir çocuklarında ise zeka geriliği bulunduğu ortaya çıkan aile, baba İbrahim Çevikbaş'ın düzenli bir iş de bulamamasıyla uzun süre hayırsever komşularının yardımlarıyla ayakta durabildi. Ailenin büyük çocuğu Hatice ise, hep sahip olmak istedikleri ev hayaline kavuşmak için henüz 17 yaşında evlenmeyi tercih etti. ''Göçer'' oldukları düşünülerek polise ihbar edilen, işlem yapmaya gelen polis memurunun dahi yardım yaptığı ailenin bazı ihtiyaçları Deniz Feneri Derneği tarafından karşılandı.

10 yıldır çadırda zorluklar içerisinde yaşayan aile için dernek tarafından alınan Varsak Karşıyaka Mahallesi'ndeki bir siteden alınan evin tüm eşyaları da yerleştirilerek aileye tapusuyla devredildi. 10 yıllık çadır yaşantısından kurtulmanın sevincini yaşayan aile duygularını paylaştılar


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a