banner244
banner203

Çaktırmadan ikiye katladılar

Halkkart'ta alınan 8 liralık depozito ücretinin 6 ay sonra ücretsiz biniş olarak iade edileceği duyuruldu. Ama sessiz sedasız yeni bir uygulama ile depozito ücretlerinin ücretsiz biniş olarak iade süresi 12 aya çıkarıldı

Normalde 8 liralık depozito ücreti, satın alınan kartın ilk kullanılmaya başlamasından sonraki 6'ncı aydan itibaren kartlara ücretsiz biniş olarak aktarılması gerekiyordu. Ancak bu süre ikiye katlandı. Olay, bir vatandaşın A-Kent firmasını arayarak 'Gazetelerde de Akaydın 6 ay demişti. İnternet sitenizde de 6 ay yazıyor' demesiyle ortaya çıktı. Vatandaş, görevlinin kendisine 'Müdürümüzle görüştüm. Web sitemizi hemen düzeltiyoruz. 6 aylık süre 12 aya çıkarılmış' dediğini öne sürdü. Halkkart'ı işleten A-Kent'in sitesinde de depozito iade süresinin 12'nci aydan itibaren ücretsiz biniş olarak iade edildiği yazıyor.

8 TL ücrete tabidir
Öte yandan, sahibinin belediye olduğu öne sürülen Halkkart'ın kendi web sitesi bulunmayarak ihalesini alan A-Kent firmasının sitesinden hizmet vermesi ise herkesi şaşırtıyor. A-Kent'in yasal süresi dolduğunda ihaleyi alacak yeni firmanın hangi site üzerinden Halkkart satışı ve hizmeti vereceği merak konusu! Halkkart sistemini işleten A-Kent firmasının sitesinde depozito ücretleri için 'Yeni kartlar için kart bedeli alınmamaktadır. Akıllı kart teslim edilirken, akıllı kart ile birlikte 8 TL depozito ücreti ödenecektir. Depozito, kartı ilk kullanımınızdan sonraki onikinci aydan itibaren, ücretsiz biniş olarak kullanılabilecektir. Ayrıca bu depozito gece biletsiz kalma vb. durumlarda eksi bakiyeye düşerek binmeniz için kullanılabilecektir. Kartın kaybolması/kullanılamaz hale gelmesi halinde yeni kart isteği 8 TL ücrete tabidir' ifadeleri yer alıyor.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a