banner153
banner230
banner203

Çavuşoğlu Aksu'da
AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Burada esas olan bu hasarı nasıl gideririz diye çalışmak. Bölge ile ilgili olarak Bakanlar Kurulu'nda görüşmeler yapılmış ve bazı kararlar alınmıştır. Karardan sonra tedbirlerin alınması gerekiyor. Bu tedbirler mülk sahiplerine ve ortakçı olarak çalışan ve işçilere yönelik olacak. Geleceğe yönelik sizlere kredilerin verilmesi için gereken düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Bu bölgede 2B ve hisseli tapu var. Bu konuları da on senedir görüşüyoruz. 2B konusunu çözmeye çalıştık, ancak anayasa mahkemesinde iptal edildi. 2B üzerinde tekrar çalışma yaptık, tekrar anayasa mahkemesine götüreceklerini söylüyorlar. Bunu bizim çözmemiz lazım. Bu konuyu yakından takip edeceğiz. Zorlukların aşılması ve kredilerin uygun şekilde verilmesi için çalışmalar yapacağız. Meydana gelen doğal afetin Başbakanımız ve hükümet yetkililerimiz farkındadır. Çözüm yolu bulmak için de çalışıyoruz' diye konuştu.Zarar tespiti bitmek üzere
Öte yandan Vali Ahmet Altıparmak, geçen hafta Aksu'da meydana gelen şiddetli yağış ve dolu nedeniyle üretici ve çiftçilerin zararının giderilmesi için çalışıldığını bildirdi. Aksu Kaymakamlığı, Mal Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü personelinin katılımıyla oluşan ekiplerin hasar tespit çalışmalarında ilk belirlemelere göre, şiddetli yağış ve doludan dolayı, bölgede ortakçı olarak bulunan 800 kadar tarım işçisiyle 850 çiftçinin mağdur olduğunu belirten Vali Altıparmak, zarar gören vatandaşların insani temel ihtiyaçlarının giderilmesi için 200'şer lira ödeme yapıldığını kaydetti.

20 sera sigortalı
Vatandaşların zararının karşılanması için Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile de görüşmelerin sürdüğünü anlatan Vali Altıparmak, ''Afetten zarar gören vatandaşlarımızın temel insani ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışıyoruz. Sel ve doludan zarar gören vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının ve zararlarının karşılanması için Afet Fonu'ndan yardım sağlanması için çalışmalar sürüyor'' dedi. Afet bölgesindeki cam seraların büyük bölümünün, içerisindeki ürünle birlikte zarar gördüğünü, çöken plastik seraların altında kalan ürünlerin ise zarar görmediğini ifade etti.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a