banner244

Çavuşoğlu’ndan tebrik ziyaretleri

Antalya'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ilk olarak Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan’ı makamında ziyaret etti.  Ziyarette Cumhur İttifakı olarak her iki partinin birlikte güzel bir seçim çalışması yaptığını belirten Çavuşoğlu, "Milletvekillerimiz ve teşkilatımız ile birlikte halkımız da size güvenerek oy verdi. Tüm Serikimizi şimdi kucaklama vakti. Serikimiz Türkiye’nin Belek, Kadriye, Boğazkent ile turizmde göz bebeği olan bir ilçemiz. Ama burada ticaret ve tarım da var. Bir taraf turizm, bir taraf köyler. Serik'i inşallah birlikte kucaklayacağız. Sizlerin projelerinin arkasında olduğumuzu seçim süresince de söylemiştik. Yine arkasındayız" dedi.  Şimdi projeleri ve vaatleri hayata geçirme zamanı olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, oy veren ve vermeyen tüm Serik halkını hizmetlerle kucaklayacaklarını kaydetti.

İlk ziyaret Serik’e
Serik Belediye Başkanı Aputkan ise, “Şahsım ve Serik halkı olarak ilk bizi ziyaret etmenizden dolayı çok mutlu olduk. Sizin desteğiniz bizim için çok değerliydi. Sizinle yaptığınız çalışmalardan dolayı her zaman gurur duyduk. İlk buraya gelmeniz bizim için çok değerli. İlçemizde çok seviyeli bir seçim oldu. Bundan sonra artık hizmet dönemi. Beş yıllık sürenin geçici bir süre olduğunu ve bir emanet olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bütün insanlarımızı kucaklayacak ve ilçemize hizmet edeceğiz. Sizlerin, teşkilatımızın, Cumhur İttifakı arkadaşlarımızla birlikte Serik'e en iyi şekilde hizmet yapmaya çalışacağız” dedi.  Bakan Çavuşoğlu’na ziyareti sırasında AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik, AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Kozan, MHP Serik İlçe Başkanı Ahmet Ali Coşkun ve partililer eşlik etti.

‘Allah utandırmasın’
Ardından Aksu Belediyesi’ni ziyaret eden Bakan Çavuşoğlu, yeniden başkan seçilen Halil Şahin’e hayırlı olsun dileklerini ileterek, Cumhur İttifakı’yla güzel bir seçim dönemi geçirildiğini söyledi. 5 yıllık hizmetin takdir edilmesinin ardından Şahin’in yeniden başkan seçildiğini aktaran Çavuşoğlu, "Önümüzdeki 5 yıl halkımıza hizmet edeceksiniz. Her türlü projenizin arkasındayız. Antalya’mız için hizmet, proje üreten her belediye başkanına destek verdik. Hayırlı olsun, Allah utandırmasın" dedi. Çavuşoğlu, ilçede çözülemeyen sorunları birlikte çalışmanın verdiği güçle çözdüklerini sözlerine ekledi. Halil Şahin ise Aksu’da seçimi de hep birlikte kazandıklarını belirterek, Aksu’ya geçmiş dönemde olduğu gibi bu dönemde de verdikleri her sözü yerine getireceklerini kaydetti. Çavuşoğlu, ziyaretin anısına Şahin’e plaket takdim etti.

‘Gönüllere dokunuyorsunuz’
Çavuşoğlu, daha sonra Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret etti. Burada konuşan Bakan Çavuşoğlu, "Seçim öncesinde gayretli bir şekilde çalıştı arkadaşlarımız. Ama tabii ki en büyük teşekkürümüz Kepez halkımıza. Kepez bölgesindeki sorunları beraber çalışarak çözdük. Eskiden Kepez en geri kalan ilçeydi şu anda en ileri giden ilçe oldu. İnsanlara ve gönüllere dokunuyorsunuz. Büyükşehir belediyesini kaybettik. Tabii ki onun burukluğunu yaşıyoruz. Menderes kardeşimiz de bizim zaten kardeşimiz. Seçimler kazanılır, kaybedilir. Bunlar geçmişte de olmuştur" dedi. Çözülmesi gereken her türlü sorunda Çavuşoğlu’nun kendilerine ağabeylik yaptığını da ifade eden Başkan Tütüncü, "Milletimizin gücünü gösteriyorsunuz. Her zaman hem partimizin hem de Cumhur İttifakı'mızın sorumluluğunu yaşadık. Vatandaşımızın emrinde bir belediyeyiz. Seçimleri her dönemde bir öncekine göre ciddi bir oy oranı artışıyla kazanıyoruz" diye konuştu. Çavuşoğlu, Tütüncü’ye plaket takdim etti. Bakan Çavuşoğlu'na, AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik ve AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş da eşlik etti.
İHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a