banner153
banner230
banner203

Çevre katliamına izin vermemeliyiz

Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Yaşar Tabur, 'Küçükdağa eteklerindeki su kaynaklarına Konyaaltı Belediye'nin inşaat izni vermeye çalışılmasına şiddetle karşı çıkıyorum' diyerek yetkilileri göreve çağırdı.

Tabur, 'Yapılması planlanan uygulamalarla Konyaaltı ilçesi Hurma Mahallesinde bulunan içme suyu kaynağı yok ediliyor. Antalya'nın bir zamanlar içme suyunu karşılayan önemli kaynaklarından biri olan Hurma-Küçükdağ eteklerinde ki su havzası imar parseline dönüştürülerek inşaat yapılması planlanıyor. Böyle bir çevre katliamının Antalya kamuoyu tarafından tepkiyle karşılanacağını düşünüyorum. Dünyada içme suyu kaynaklarının yok edilmesine karşı inanılmaz önlemler alınırken Antalya'da burnumuzun dibinde inşaat yapılmasına tepkisiz kalacağımızı kimse düşünmesin' dedi.

Sert ifadeler
Konyaaltı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yaşar Tabur, 'Kaldı ki bildiğiniz dereye bir inşaat yapmak akıl karı değildir. Düşünün bir kere siz her hangi bir ırmağa inşaat yapmanız ne kadar teknik olarak imkansızsa buraya da inşaat yapmak teknik olarak imkansızdır. Müteahhit elbette para kazanmayı isteyecektir. Ancak belediyeler bu konuda gerekli adımı atamazsa sonuçta su kaynakları da kurur sağlıksız binalarda yapılır' ifadesini kullandı.

Mümkün değildir
Tabur açıklamasının devamında, 'Ben bu imar planı yapılırken inşaat yapılması düşünülen yeri ilgililerin görmediğini düşünüyorum. Yoksa çıplak gözle burayı gören birinin imar planlamasında inşaat parseli vermesi mümkün değildir. Konu o kadar açıktır ki yapılan bu uygulamada iyi niyet aramaya gayret sarf etmeme rağmen iyi niyet görememekteyim. Yapılan yanlıştan bir an önce dönülmesi gerektiğini ve konunun yargıya intikal etmeden çözülmesi gerektiğini ümit ediyorum' şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a