banner153
banner192
banner203

CKD birinci yaşını kutladı

Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği (CKD) Antalya Şubesi üyeleri CKD'nin 1'inci kuruluş yıldönümünü kutladı.

Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği (CKD) Antalya Şubesi'ne üye kadınlar Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Lokali'nde bir araya gelerek derneğin birinci kuruluş yıldönümünü pasta keserek kutladı. CKD Muratpaşa, Konyaaltı ve Kepez şubelerine üye kadınlar kendi elleriyle yaptıkları pasta ve börekleri yiyerek sohbet etti. Kadın sorunlarının tartışıldığı etkinlikte avukat Figen Çalıkuşu, kadın hakları ile ilgili bilgiler verdi.

 

Vahim bir hatadır

Dün TBMM'de görüşülmesi beklenen ancak son anda alınan bir kararla ertelenen Nüfus Hizmetleri Kanununda Değişiklik Tasarısı'nın da konuşulduğu programda CKD Muratpaşa Şube Başkanı Şükran Akkaya, “Daha önce CKD olarak, 25 Temmuz 2017 de iktidar partisi tarafından meclise sunulan tasarıya karşı defalarca itiraz etmemize, uyarmamıza rağmen bu acelenin nedenini anlamak mümkün değil. Ülkemizin birlik ve beraberlik içinde olması gereken bu zor zamanlarda bu ayrıştırıcı tasarı vahim bir hatadır. Umuyoruz ki mecliste aklıselim galip gelir ve tasarı reddedilir” dedi.

 

Kadın vekillere seslendi

Kadınların Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin tanıdığı haklardan faydalanamadığını belirten Akkaya, çıkarılmak istenen yasa ile birçok hakkımız geri alınmak istenmekte ve şimdi de müftülere nikah kıyma yetkisi verilmeye çalışılıyor. Kadını toplumdan ayırmak, pasifleştirmek, köleleştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. En çok üzüldüğümüz nokta da bu tasarıyı destekleyen kadınların var olmasıdır. Meclisteki kadın vekillerimize sesleniyorum, partiniz ne olursa olsun, ortak noktamız kadın olmamız” ifadelerini kullandı.

Ramazan BOZCA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20