banner153
banner230
banner203

Coşkuyla kutladık
Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nca Antalya'da bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Uluslararası Çocuk Oyunları Festivali'ne katılan yabancı ülke çocukları, 23 Nisan kortejine katıldı. Kutlama törenine ülkelerinin yöresel kıyafetleri ile katılan yabancı konuklar büyük ilgi gördü. Ülke bayraklarıyla birlikte kortej geçişine katılan ve kutlamalara katılanları selamlayan yabancı ülke çocukları, daha sonra Antalyalı çocuklarla da hatıra fotoğrafı çektirdiler.

KONYAALTI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konyaaltı'nda düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler çerçevesinde, Belediye Başkanı Muhittin Böcek makamını, Dr Cahit Ünver İlköğretim Okulu öğrencisi Emre Aktop'a bıraktı. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ''İnanıyorum ki, çocuklarımızda büyüdüklerinde Atatürk'ün çizdiği aydınlık yolda çalışarak ve Cumhuriyetimizin tüm niteliklerine sahip çıkarak, ülkemize büyük hizmetler verecektir'' diye konuştu. Konyaaltında'ki etkinlikler kent meydanında düzenlenen törenle devam etti.

KEPEZ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, etkinlikler kapsamında makamını General ޞadi Çetinkaya İlköğretim Okulu Öğrencisi Mustafa Talak'a bıraktı. İlçede yeşillendirmeye önem verilmesi gerektiğini ifade eden Sembolik Başkan Mustafa Talak, ''İlçenin daha fazla yeşillendirilmesi için çalışma yapılmalı. Kepez'de kentsel dönüşüm projesi uygulanmalı. Gecekondularda yaşayanlar mağdur edilmeden, evler yıkılarak yenileri yapılmalı'' dedi. Başkan Tütüncü de, ''Siz sevgili çocuklarımızın dünyanın modern imkanları ile buluşması ve geleceğe yürümesi devletimizin en önemli temel hedeflerinden bir tanesi. Bu hedefleri gerçekleştirebilmek için büyük uğraşlar veriyoruz'' dedi.

MURATPAޞA
Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Hanım Ömer Çağıran İlköğretim Okulu öğrencileri konuk etti. Ziyarette, öğrenci Elif Su Başer, Başkan Evcilmen'den okullarının yanına spor salonu yapılmasını istedi. Eğitime verdikleri önemi vurgulayan Başkanı Evcilmen de, ''Emeğimiz olan okulda eğitim alan çocukları görmek mutluluk verici. Çocuklar bizlerin geleceği. Mülkiyet sorunları çözülünce spor salonu yapımı için de elimizden geleni yapacağız'' dedi.

DÖŞžEMEALTI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Döşemealtı'nda düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler çerçevesinde, Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül makamını Yeniköy İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Fatma Nur Yurtseven'e, Belediye Başkanı Nurettin Tursun ise Albay Süleyman Külahçı İlköğretim Okulu 4. Sınıf öğrencisi Burak Türk'e bıraktı. Sembolik Döşemealtı Kaymakamı Fatma Nur Yurtseven ilk olarak, Belediye Başkanı'ndan eğitime olan desteği daha da artırmasını istedi.

KORKUTELİ
Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından 100. Yıl Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen törene, Kaymakam Erkan Karahan, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Erkan Özçelik, Belediye Başkan vekili Ali Kocabörek, Cumhuriyet Başsavcısı Gadem Taş, Milli Eğitim Müdürü Halim İzgi, daire amirleri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

KAޞ
Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelen sunulmasının ardından Yat Limanı'nda düzenlenen törene, Kaymakam Selami Kapankaya, Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Özcan Açıkgöz, Belediye Başkanı Abdullah Gültekin ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferman Akbulut, törende yaptığı konuşmada, insanların kendisinden sonraki kuşaklara dahi iyi bir Türkiye bırakmak sorumluluğunda olduğunu belirterek, ''Bu, ülkemize ve yarının büyükleri çocuklarımıza olan en temel görevimizdir'' dedi.

ELMALI
Güreş sahasında düzenlenen törende, öğrenciler hazırladıkları gösterileri sundu ve şiirler okudu. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildiği törende, Türk Hava Kurumu'nun planör uçak gösterisi büyük ilgi gördü.

MANAVGAT
Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından şehir stadyumunda düzenlenen törene, Manavgat Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu, Garnizon komutanın Jandarma Albay Kemal ޞahintürk, Belediye Başkan vekili İbrahim Halimoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Talat Deniz, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

SERİK
Etkinlikler kapsamında Calista Otel'de Geleneksel 3'ncü 23 Nisan Çocuk ޞenliği düzenlendi. ޞenlikte çocuklar düzenlenen animasyon gösterileri ve palyaçolar eşliğinde oyunlarla gönüllerince eğlendiler. Otelin Genel Müdürü Ali Kızıldağ, yaptığı açıklamada, 3 yıldır 23 Nisan'da çocukları bir gün de olsa misafir ettiklerini belirterek, ''Onların bu bayramını hep beraber otelimizde kutluyoruz. Bugün onların günü'' dedi.

GAZİPAޞA
Gazipaşa'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nca 10. Çocuk ޞenliği düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen şenlikte, öğrenciler kurulan oyun stantlarında gönüllerince eğlendiler.

KUMLUCA
Cumhuriyet Meydanındaki kutlamayı Kumluca Kaymakamı Salih Işık, Belediye Başkan Hüsamettin Çetinkaya, İlçe Seçim Hakimi Mahmut Altan, Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, daire amirleri, okul müdürleri ve vatandaşlar izledi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından ilçede bulunan tüm okulların öğrencileri, hazırladıkları skeç, halk oyunları ve müzik gösterilerini sundular.ALANYA
Kutlamalar çerçevesinde, Milli Egemenlik Stadyumu'nda tören düzenlendi. Törene, Kaymakam Hulusi Doğan, Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, ilçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa ޞahin, Cumhuriyet Başsavcısı Yener Yavuz, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Köseoğlu ve daire amirleri katıldı. Tören, Kaymakam Hulusi Doğan, Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ve ilçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa ޞahin'in, öğrencilerin ve konukların bayramını kutlamasıyla başladı. Daha sonra, İlçe Milli Eğitim ޞube Mehmet Arslan, Cumhuriyet'in zor koşullarda kurulduğunu ve güçlenerek yaşadığını söyledi.23 Nisan Coşkusu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Antalya'da düzenlenen törenlerle kutlandı

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen çelenk sunma törenine, Vali Ahmet Altıparmak ve koltuğunu devrettiği İbrahim Berk Yeriş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz ve öğrenci Ali Hakan Yalman, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, koltuğunu devrettiği Elif Metin ile öğrenciler katıldı. Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Vali Altıparmak, ޞeref defterini imzaladı.

Öğrencilerin gösterileri
Kutlamalar, çelenk sunma töreninin ardından bu yıl ilk kez, kolonlarındaki çatlaklar nedeniyle teknik heyet raporu istenen Atatürk Stadı yerine Kızıltoprak Yüzüncü Yıl Spor Tesisleri'nde devam etti. Törende Vali Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, 3. Piyade Eğitim Tugayı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Kemal Korkmaz, resmi geçitle halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı. İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Günay, törende yaptığı konuşmada, 100 yılın lideri Ulu Önder Atatürk'ün 23 Nisan 1920'de çocuklar için Türkiye'nin aydınlık geleceğini kurduğunu söyledi. Ömrünü milletine hizmete adamış Atatürk'ün 23 Nisanı çocuklara bayram olarak hediye ettiğini vurgulayan Gülay, ''Dünyanın hiçbir yerinde çocuklarına bayram hediye eden bir lider, bir ülke yoktur. Bu onur Türk çocuklarına verilmiştir'' dedi.

Sahaya indiler
ޞiirlerin ve öğrenci andının okunduğu törende, resmi geçidin ardından öğrenciler gösterilerini sergiledi. Program akışının çocuklar tarafından İngilizce, Almanca ve Rusça olarak da anons edildiği törene, Uluslararası Antalya Çocuk Festivali'ne yurt dışından 700, 81 ilden 700, Antalya'dan spor kulüpleri dahil 340 öğrenci katıldı. Törenin ardından Vali Altıparmak ile Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın sahaya inerek, öğrencileri kutladı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a