banner244

Define ararken  mağarada sıkıştı

Önceki gün gece yarısı Balıkesir - Sındırgı kara yolu üzerinde bulunan bir mağaraya giren defineci İbrahim Çapa (31), mağaradan çıkamayınca sabah 09.00 sıralarından yanında bulunan cep telefonu ile jandarma ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine gelen Jandarma ekipleri mağara ağzında bulunan İbrahim Çapa'ya müdahale etmek için Sivil
Savunma ve Akhisar Belediyesi İtfaiye kurtarma ekiplerini çağırdı. Saat 10.00'da başlayan kurtarma çalışmaları yaklaşık 8 saat sürdü. İşsiz olduğunu belirten İbrahim Çapa, Antalya'dan toplam 5 arkadaş olarak geldiklerini belirterek mağarada hazine aradıklarını ifade etti.

Kurtarıldı
Görgü tanıkları da 07 plakalı özel otomobili son günlerde civarda gördüklerini belirttiler. Akhisar Belediyesi'nden gelen beton kırma makinesi ile mağaranın girişinden farklı bir bölgede yaklaşık 3 metre boyunca kayalar kırıldı ve mağara içerisinden geçen tünele ulaşılarak İbrahim Çapa kurtarıldı. Sağlıklı bir şekilde mağaradan çıkan defineci İbrahim Çapa'nın çok halsiz olduğu görülürken kurtarma ekiplerine teşekkür etti. İbrahim Çapa 112 Acil Servis ile hastaneye kaldırılırken jandarma ekipleri de olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a