banner244

Doktorlar cezalandırılıyor
banner246

Tabip Odası Başkanı Arif Bulut, Antalya'da başlatılan Aile Hekimliği uygulamasını seçmeyen doktorların ilçelerde görevlendirilerek cezalandırıldığını öne sürdü.

Kaosa sürükleyecek
Bulut, ''Amaç, daha iyi sağlık hizmeti vermek değil, sadece devletin üzerinde yük olarak gördüğü sağlık hizmetlerini özelleştirmek, paralı hale getirmektir. Yakın zamanda gündeme gelecek Kamu Hastane Birlikleri Yasasıyla kamu hastaneleri de özelleştirilecek, halkın cebinden alınacak ve giderek artan oranlardaki katkı paylarıyla sağlık sistemi tam bir kaosa sürüklenecektir.''

Özelleştirmenin önü açılıyor
Bulut, Antalya Sağlık İl Müdürlüğü tarafından aile hekimliğini seçmeyen 62 doktorun hizmet puanları yüksek olanlar dahil olmak üzere başka ilçelere ve beldelere geçici olarak görevlendirilmelerinin yapıldığını söyledi. Arif Bulut, ''Aile hekimliğini seçmeyen arkadaşlarımız cezalandırılarak başka yerlerde görevlendirilmişlerdir. Aile hekimliği dışında kalan hekimlerin Toplum Sağlığı Merkezine geçirileceği söylenmişti. Kapalı kapılar ardında Toplum Sağlığı Merkezi kadrolarının oluşturulduğu duyumlarını alıyoruz'' dedi. Eski Antalya Tabip Odası Başkanı Selçuk Koçlar da üç dört yıl içinde aile hekimliği uygulamasının özelleştirilmesinin önünün açılacağını öne sürdü.
Esra ALTUNKES

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a