banner153
banner230
banner203

Dolandırıcıların sorgusu sürüyor
400 bin lira haksız kazanç
Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ޞube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda gözaltına alınan H.Ö., ve R.V., E.E., A.K., S.Ö., H.Ö., V.K., H.K., F.A., F.S., D.Ö., S.S., M.Y. ve K.Y.'nin sorgusu devam ederken, örgüt üyeleriyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Örgüt üyelerinin dolandırdıkları paraları aklamak için yaş sebze meyve ithalatçısı, petrol istasyonu gibi paravan şirketler gösterdikleri öne sürüldü.
''Yarasa'' lakaplı örgüt lideri H.Ö.'nün arkadaşı R.V.'nin 10 bin liralık karşılıksız çeki ödeyememesi nedeniyle cezaevine girmesinin ardından arkadaşını kurtarmak amacıyla kredi kartı dolandırıcılığına başladığı iddia edildi. Bu sayede R.V.'yi cezaevinden çıkardığı belirtilen H.Ö'nün ardından örgüt kurarak kredi kartı dolandırıcılığı yapmaya başladığı ve son dört ay içinde 400 bin liralık haksız kazanç elde ettikleri belirtildi.

Turistler dolandırıldı
Antalya polisi tarafından altı ay süren çalışmanın ardından düzenlenen operasyonda 24 adrese eş zamanlı baskınlar düzenlenmiş, Antalya, Konya ve Gaziantep'te biri kadın 14 kişi gözaltına alınmıştı. Örgütün Antalya'nın turistik ilçeleri Finike, Alanya, Kumluca, Demre ve Kemer'e tatile gelen çoğunluğu yabancı kişilerin kredi kartı bilgilerini Ukrayna'daki bilgisayar korsanları (hacker) aracılığı ile elde ederek dolandırıcılık yaptıkları bildirilmişti. Zanlılarla birlikte, kredi kartı bilgilerini kopyalamada kullanılan çok sayıda encoder ve POS cihazı ele geçirilmiş, zanlıların şu ana kadar ABD, Almanya, Fransa, İngiltere, İsveç, Japonya, Hollanda, Rusya ve Norveç'ten gelen turistleri dolandırdığı tespit edilmişti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a