banner153
banner230
banner203

Domatexpo için geri sayım başladı

Kumluca'da bu yıl 5'incisi düzenlenecek Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarı Domatexpo'nun içeriği netleşmeye başladı. Domatexpo Fuarı'nda tarım sektörünün paydaşları ve üst kademedeki temsilcileri bir araya gelecek. 16 Kasım Perşembe günü saat 10.00'da gerçekleştirilecek olan ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın da katılımının beklendiği açılış töreninin ardından Domates Yeme Yarışması düzenlenecek. 

Fuarın ikinci gününde ise ana sınıfı öğrencileri arasında düzenlenen sera ve domates üreticiliği temalı resim yarışmalarının ödül töreni yapılacak.

Renkli etkinlikler

Cuma günü öğleden sonra da pişmaniye dağıtımı yapılacak. Aynı gün örtü altı sera ürünlerinde görülen virüs hastalıklarıyla mücadele ve bu hastalıktan kurtulma yollarının anlatıldığı panel yapılacak. Fuarın son gününde ise mahalle muhtarları ve eşlerinin katıldığı menemen yemeği yapma yarışları gerçekleştirilecek. Ardından Kumluca'ya has domates ve bulgur katkılı civge yemeği ikram edilecek. Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilecek.
DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a