banner244

Döşemealtı kalkınacak

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Döşemealtı Sanayiciler ve İşadamları Derneği'ni (DÖSİAD) ziyaret etti. Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, 'İş dünyası çalışacak, Döşemealtı kalkınacak' dedi

DÖSİAD'ı ziyaret etti
Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, DÖSİAD'ı ziyaret etti. Çavuşoğlu Antalya'nın en geniş yüzölçümüne sahip ilçenin DÖSİAD gibi bir oluşuma ihtiyacı olduğunu belirterek,'İş dünyasının bu güzel birlikteliğinden hem sanayiciler faydalanacak hem de bu birliktelik ilçeye yeni yatırımlar yapılmasına ön ayak olacak. İş dünyası çalışacak, Döşemealtı kalkınacak' diye konuştu.

Ticaretin kalbi
Demokrasilerde SİAD'ların önemine dikkat çeken Çavuşoğlu, 'Bölgede sanayi çok önemli bir alan. Üniversitede kuruluyor. Pek çok öncü eğitim kurumunun da buraya yatırımları var ve devamı gelecek. Bu demektir ki ilçe ticaretin kalbi olmasının yanı sıra eğitimin de merkezi olacak' dedi. Çavuşoğlu AKPM Başkanı ve Antalya Milletvekili olarak ilçeye ve DÖSİAD'a destek noktasında üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Sorunlara çözüm bulacağız
DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer ise Çavuşoğlu'nun ziyaretinden onur duyduğunu ifade etti. Gencer SİAD'ların ülke ekonomisinde bölgelerin kalkınmasında çok büyük önem taşıdığını belirterek, 'Öncelikli amacımız bölgenin kalkınması ve değerlerinin ön plana çıkarılmasıdır' dedi. Döşemealtı'nın ulusal ve uluslararası arenada tanıtılması için DÖSİAD olarak ellerini taşın altına koyacaklarını belirten Gencer, ayrıca ilçenin eğitim, sağlık, çevre, istihdam sorunlarına da çözüm bulacaklarını kaydetti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a