banner244

Döşemealtı'nı bırak Büyükşehir'e bak!

Gıkı çıkmadı
CHP'den Büyükşehir ve Döşemealtı Belediye Meclisi Üyesi Turgay Genç, Döşemealtı belediye yönetiminin CHP'den AK Parti'ye geçmesini hazmedemedi. CHP'li Büyükşehir yönetimi belediye yatırımı ve arsalarını karış karış satarken susmayı tercih etti. Kasası boş olduğu için yatırım yapabilmek için arsa satan Döşemealtı'nı eleştirdi. Antalya'yı satan ve buna rağmen yatırım bile yapmayan belediye yönetimi partilisi CHP'den olunca Turgay Genç'in gıkı çıkmadı.

Tursun hantal yapıyı bitirdi
Döşemealtı Belediyesi yerel seçimler ile beraber Yeşilbayır, Çığlık, Düzlerçamı ve Döşemealtı isimli 4 belde belediyesinin birleşmesiyle meydana geldi. Ama her belediyenin geliri, gideri, mali tabloları, araç parkurları, borçları, yapısal durumları farklıydı. Birleşmedeki bazı belde belediyelerin iddiaya göre ne alacağı ne borcu bazılarının ise çok borcu vardı. Yeni belediyenin oluşmasıyla birlikte hantal bir yapı meydana geldi.

Büyük başarı
Seçimlerde Nurettin Tursun, CHP'den Döşemealtı Belediye Başkanı seçildi ancak kasasında para olmayan ilçe belediyesinde mali sıkıntılar baş gösterdi. Bunun üzerine başkan Tursun belediyeye ait bazı arsaları satışa sundu. Buradan elde ettiği gelirle ilçeye yatırım yaptı. Ardından eskimiş araçlardan oluşan araç parkını yeniledi. Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, çeşitli alanlarda kullanmak üzere toplam 23 araç satın aldı ve toplam 2 buçuk milyon lira kredi kullandı.

AK Parti'ye geçti
Araçlarının aylık tamir bakım masrafları 80 bin lira ederken, yenilediği araçlara eski araçların tamir bakım masrafına ödediği para kadar aylık ödeme yapmaya başlayan Tursun, araç parkını yenilemek için krediyi İller Bankası'ndan aldı. 36 ay içerisinde ödenecek kredi sonucu belediyenin kasasından tek kuruş dahi çıkmadan araç parkı yenilenmiş oldu. Böyle başarılara imza atan Nurettin Tursun bir süre sonra da AK Parti'ye geçti.

Genç'tir normaldir
Eski yuvasına dönen Tursun ile beraber CHP'li ve MHP'li olan 2 meclis üyesinin dışında tüm meclis üyeleri de AK Parti'ye geçmiş oldu. Bu kez Tursun'a sözlü eleştiri ve saldırılar başladı. Tursun'un ilçedeki arazileri sattığı öne sürüldü. CHP'den Büyükşehir ve Döşemealtı Belediye Meclisi Üyesi Turgay Genç bir dergiye verdiği röportajda Tursun'un bir şey üretmediğini söyleyerek hovarda sermayedar misali parsel satıp günü kurtarma politikasıyla ayakta durmaya çalıştığını iddia etti.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a