banner153
banner230
banner203

DÜNYA GÜNDEMİNDEYİZ

Kamp dönemlerinde dünyaca ünlü futbol takımlarını ağırlayan Antalya’da yabancı basın mensupları, Antalya’nın dünyaya tanıtımına büyük katkı sağladı 

 Yıl boyunca ağırladığı milyonlarca turistle ülkenin önde gelen turizm bölgelerinden olan Antalya, futbol turizmiyle de yine zirveye çıktı. Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı araştırmada, Aralık ayı sonundan Şubat ayı başına kadar geçen sürede Akdeniz bölgesinde kamp yapan yerli ve yabancı futbol takımları sayesinde medyada, Antalya’nın isminin geçtiği toplam bin 500’ü aşkın haberin yayımlandığı belirlendi.

 Dünyaca ünlü takımlar

Süper Lig’in ilk yarısının bitmesiyle birlikte Antalya bölgesinde bulunan oteller ilk olarak, Türkiye Süper Ligi ve Birinci Lig takımlarını ağırladı. Aynı dönemlerde liglerine ara verilen Almanya, Belçika, Rusya, Ukrayna, Romanya, Sırbistan, Hırvatistan ve Bulgaristan gibi farklı ülkelerden pek çok takımın ikinci yarıya hazırlık yeri olarak tercih ettiği Antalya’da, Mart ayına kadar 300’den fazla takımın kamp yapması bekleniyor.

 Yabancı basın takip etti

Interpress’in araştırmasında geçmiş yıllarda Antalya’da futbol kamp döneminin Mart ayına kadar sürdüğü belirlenirken, kamp yapan takımların başta Belek Beldesi olmak üzere, Kemer, Tekirova, Göynük, Alanya, Manavgat ve Side gibi turizm merkezlerini tercih ettikleri ortaya çıktı. Antalya’ya gelen dünyaca ünlü futbol takımlarıyla birlikte gelen yabancı basın mensupları da Antalya’nın dünyaya tanıtımına büyük katkı sağladı.

Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a